niedziela, 31 sierpnia 2014

Rozdział 41


Wyglądało na to, że setki pracowników i pacjentów podchodziło sceptycznie do Harry'ego. Wszyscy denerwowali się w jego obecności, i nie bez powodu. Zdarzyło mu się zrobić parę złych rzeczy. Kłamać, zabijać, kraść i łamać zasady. Nie obdarł ze skóry żadnej kobiety, ale to nie oznaczało, że był zupełnie niewinny. Z wielu bezowocnych sesji terapeutycznych nauczyłam się jednego - nie ufać mu. Jego zawiły umysł krył coś ciemnego. To, czy był dobry, czy zły należało do kwestii spornych. Ale istniała różnica między byciem dobrym a dobrym dla Rose.

Był wyjątkowo zaciekły. Czasem było to jego wadą podsycającą gniew i nienawiść, ale czasem miało to dobre skutki, na przykład przy zakochiwaniu się w Rose. Więc dlatego, i tylko dlatego zdecydowałam się pomóc im obojgu. Pomogę mojej najlepszej przyjaciółce zbiec z tego miejsca z  mężczyzną, który już od jakiegoś czasu jest częścią planu, z nadzieją, że Harry się o nią zatroszczy.

-To nie będzie proste.
-No nie pierdol. - wybełkotał Harry.
-Musimy wymyślić, jak uwolnimy was z waszych cel. Potem będziecie musieli minąć strażników, następnie przedostać się na Oddział C, a potem do tunelu. Nigdy nikt tego nie zrobił.
-Tak, bo nikt nie miał po swojej stronie ciebie, prawda? - spytała Rose - No bo ci, którzy wcześniej próbowali uciec nie mieli pomocy pracowników czy innych pacjentów.
-Racja. - zgodziłam się
-Możemy wam dać klucze i załatwić wszystkie niezbędne rzeczy  - wtrąciła Lori zanim zdążyłam coś dopowiedzieć.
-Możesz wyłączyć zasilanie. - oczy Rose zaświeciły się.
-I zorganizować nam broń. - dodał Harry

Każdy pomysł dodawany do moich i Lori obowiązków był większym obciążeniem. Będę musiała przemycić Harry'emu i Rose wszystkie potrzebne materiały, nie dając się przy tym złapać i nie wylatując z pracy, a to wywierało na mnie ogromną presję. Przecież samo to małe zebranie było wystarczająco ryzykowne. Nie dalibyśmy rady wszystkiego zharmonizować, gdyby nie to, że pani Hellman była na szczęście nieobecna. Bez dwóch zdań, nie spotkalibyśmy się w moim gabinecie pod jej nadzorem. Ale najwyraźniej nawet diabeł choruje.

Skoro więc jej nie było, wykorzystaliśmy to. No może po części dlatego, że była chora, a po części dlatego, że Harry bardzo nalegał. Rose na pewno nie zostałaby odprowadzona na salę w najbliższym czasie, ale wyglądało na to, że sama myśl o jej operacji doprowadzała go do czystego szaleństwa. Ze dwadzieścia razy pytał, jak uciekną, więc razem z Lori zaciągnęłyśmy ich tutaj.

-Ma ktoś jakiś zeszyt czy coś? - spytała Rose.

Sięgnęłam do mojego biurka, pociągając klamkę od szuflady. Chwyciłam blok kartek i wręczyłam Rose, która podziękowała po ciuchu, otwierając go.

-Tak więc potrzebujemy planu. - wymamrotała do siebie, zakładając kosmyk włosów za ucho i coś bazgrząc. Rzuciłam okiem na Harry'ego i zauważyłam, jak przygląda jej się z troską, nie spuszczając wzroku z jej twarzy. Zdałam sobie wtedy sprawę z tego, że pomimo tego, ile nas od siebie różniło, jedno mieliśmy wspólne. Oboje znaliśmy los Rose, jeśliby tu została i oboje baliśmy się, że przeobrazi się on w rzeczywistość. Oboje czuliśmy silną potrzebę wydostania stąd kogoś, na kim nam zależało. Choć panika Harry'ego i jego troska przerastały moje to i tak oboje to czuliśmy. Stało się to oczywiste, dzięki zmartwionym wyrazom twarzy oraz krótkim spojrzeniom, jakie posyłali sobie nawzajem podczas naszej małej narady.

-Najpierw odetnę zasilanie. - odezwała się Lori. Stała przy biurku, opierając się o nie, ja siedziałam na blacie, obok niej, a Harry i Rose zajmowali miejsca na dwóch krzesłach przed nami.
-Okej. - zgodziła się Rose, dopisując. - Ale to tylko dla odwrócenia uwagi, co nie? Zamykają teraz wszystkie cele ręcznie po tym, co stało się ostatnio, więc jak się wydostaniemy?
-Może jedna z was załatwi nam zapasowe klucze? - zapytał Harry

Lori westchnęła. Była to dla niej gehenna i opierała się temu, bo nie mówiła zbyt wiele. Ale nie miałam czasu spytać jej czemu.

-To będzie ryzykowne.
-Cała ta ucieczka jest ryzykowna. - odburknął Harry.

Rose przeniosła gwałtownie wzrok na Harry'ego, a potem spojrzała na Lori przepraszająco. Ale rozumiałam w sumie, czemu tak łatwo było go wyprowadzić z równowagi.

-Damy radę. - powiedziałam.

Harry skinął delikatnie w moją stronę w podziękowaniu. Chyba naprawdę chciał się stąd zmyć jak najszybciej, ale obiecałam sobie od razu, że nie dam kluczy jemu, tylko Rose.

-Okej. - mówiła Rose - Więc Kelsey załatwi nam klucz, Lori wyłączy prąd, my otworzymy sobie cele. A jak przedostaniemy się na Oddział C tak, żeby strażnicy nie zauważyli?
-Jest taka możliwość, że załatwicie nam bronie? - oczywiście to był Harry.
-Nie. - zaprotestowała Rose - Nie będę krzywdzić niewinnych ochroniarzy.
-Niewinnych. - sapnął Harry, ale nie zaprzeczał. - Nie o to mi chodziło, tylko na wszelki wypadek.
-Mogłybyśmy to zrobić. - powiedziałam - Może scyzoryk albo coś dla was obojga, w ostateczności. - Wiem, że wiele od nas wymagali, ale jak mogłoby być inaczej? Wcześniej podchodziłam do tego sceptycznie, ale teraz zdałam sobie sprawę, że gdybym była na miejscu Rose zrobiłabym dokładnie to samo. Kiedy pomyślałam o tym, że moja najlepsza przyjaciółka mogłaby zginąć z rąk przebrzydłej pani Hellman i jej syna, zaczęłam angażować się w ten plan coraz bardziej. Dostarczę im, czego trzeba. Chociaż tyle mogę zrobić.

-Wyłączę zasilanie. - dodała Lori, choć już to mówiła - Odwrócę ich uwagę.
-Dziękuję. - powiedziała słodko Rose - To powinno pomóc, ale nie wiem, czy wystarczy. Potrzebujemy czegoś jeszcze.

Wtedy zapadła na moment cisza. Harry jeździł palcami po dolnej wardze myśląc intensywnie, Rose pukała ołówkiem w notatnik, ja stukałam dłonią o blat, a Lori patrzyła się w sufit. To jedno pytanie krążyło nam wszystkim po głowach - jak Harry i Rose wymkną się strażnikom? Roiło się tu od ochroniarzy, do tego stopnia lojalnych, że niektórzy zamieniali się w chore potwory. Nie łatwo było im umknąć, nawet po ciemku.

-No to pewnie będziemy musieli zaryzykować. - zasugerował Harry. Wszyscy od razu gwałtownie się wzburzyli.

"Co?", "To nie wypali" i "To wariactwo" rozbrzmiały w pokoju naraz.

Harry podniósł ręce w samoobronie.

-W takim razie czy ktoś wpadł na coś lepszego? Chcę stąd zwiać i to jak najszybciej. Strażnicy nie będą raczej zajęci przeszukiwaniem, skoro wszyscy inni będą zamknięci i nie będą za wiele widzieli.
- Napewno ktoś cię złapie, za dużo tu pracowników. - sprzeczałam się. Wiedziałam, że chce się stąd szybko wydostać, ale teraz to po prostu gadał od rzeczy. - Nie możecie od tak przebiec do Oddziału C mając nadzieję, że jakoś to będzie.
-Potrzebujemy czegoś więcej. - zgodziła się Rose. Harry westchnął ciężko i przejechał ręką po gęstych włosach.
-Okej, czyli co? - spytał - Jak inaczej chcecie to rozegrać?

I znowu się zamyśliliśmy. Tkwiliśmy ciągle w tym bagnie i mogliśmy jedynie czekać, aż coś nam wpadnie do głowy. Ale nagle ktoś zapukał do moich drzwi. Męski głos odezwał się zza nich.

-Przyprowadziłem Sally Miguel.

Ja pieprzę.

-Przepraszam, zapomniałam, że mam sesję. - powiedziałam, a wszyscy wgapiali się we mnie. - Postaram się o następne takie spotkanie, okej?

Rose rozejrzała się po pokoju i wstała, a Harry po niej.

-Dziękuję. - odezwała się i uśmiechnęła do mnie i do Lori, zanim oddała mi zeszyt.
-Dzięki. - wybełkotał Harry. A później oboje poszli. Zauważyłam, że jak wychodzili to strażnik na zewnątrz wyglądał na zdezorientowanego. Obserwowałam Sally, gdy wchodziła, a potem zajęła to samo miejsce, na którym jeszcze przed chwilą siedziała Rose. Słuchałam niekończących się problemów Sally, które odbijały się echem w moich uszach. Ale tak naprawdę zastanawiałam się tylko nad tym, jak do cholery mam zdobyć ten klucz dla Harry'ego i Rose.

ROSE'S POV

Niekończące się minuty bez Harry'ego dłużyły się jak zwykle w tej instytucji. Siedziałam w mojej celi i po prostu myślałam. Mogłam jedynie spać i myśleć. Ale wreszcie nadszedł lunch, czyli jedyna część dnia, która utrzymywała mnie przy zdrowych zmysłach. Przedreptałam od celi do podenerwowana, bo wiedziałam, że mamy trudny orzech do zgryzienia z tą ucieczką. Ale jak to po nim było widać, Harry nie zdawał się czuć tego samego, gdy się do niego przysiadłam.

Opierał się plecami o krzesło, a ręce położył na stoliku. Miał ściągnięte brwi i wydawało mi się, że jest w rozsterce. Z jego ust wydobywały się kłęby dymu papierosowego. Ale jego wyraz twarzy złagodniał, gdy usłyszał, jak odsuwam krzesło na przeciwko niego.

-Hej - powiedział z wymuszonym uśmiechem. Poprawił się trochę na krześle i przekręcił się w moją stronę kładąc dłoń na moim udzie, jak zawsze. Ale przez te ostatnie dni coś się w nim zmieniło. Trzymał mnie ściślej, bardziej opiekuńczo. Jakby chciał się upewnić, że tu jestem i będę.

-Więc... nasz plan. - odezwałam się
-A tak. - skinął. Nasze twarze były zaledwie pół metra od siebie i to też zauważyłam. Harry chciał mnie ostatnio mieć coraz bliżej siebie.
-Lori wyłączy zasilanie. Jedno z nas otworzy kluczem od Kelsey swoją cele, a potem tą drugą. Pójdziemy tunelem, wydostaniemy się i uciekniemy. - upewniłam się. - I tu pojawia się problem. Jak miniemy strażników i przedostaniemy się na Oddział C.

Usta Harry'ego zacisnęły się w wąską linię, a on sam przytakiwał cały czas.

-Zakładając, że wszystko inne pójdzie po naszej myśli, to tak.
-Nie możemy przypuszczać, że sama ucieczka wystarczy. To byłby koszmar, jakbyśmy zaszli tak daleko tylko po to, by wrócić z powrotem do naszych cel.
-Racja. - zgodził się Harry. - Ale myślałem o tym wcześniej i mam pomysł.
-Jaki?- spytałam
-Moglibyśmy wykorzystać Mikayla albo któregokolwiek innego pacjenta i też ich wypuścić. Moglibyśmy powiedzieć jej, żeby krzyczała i zwróciła na siebie uwagę ochroniarzy, posłać ją w przeciwnym kierunku. Jak się zajmą innym pacjentem to nie będą zaprzątali sobie głowy nami.

Moje oczy nagle rozbłysły.

-Dobre. - powiedziałam. - Ale szkoda by mi było jej tak wykorzystać.
-Więc jaki miało sens to całe zbieranie aliantów? - oznajmił Harry. Nie mogłam temu zaprzeczyć. - Nie musimy od razu wcielać tego w życie, taki tylko pomysł dałem.
-No ale nawet jak to zrobimy to ciągle mogą nas zobaczyć jacyś inni pracownicy. Roi się tu od nich, wątpię, że uda nam się zwiać w ten sposób nawet z pomocą Mikayli.
-Ta.

Harry westchnął ciężko i oparł głowę na rękach. Jego wzrok błądził po blacie w głębokim zamyśleniu. Jakby ucieczka z Wickendale była absolutnie konieczna akurat teraz.

-Nie martw się. - powiedziałam, jak najłagodniej mogłam. Położyłam rękę na jego plecach i potarłam je delikatnie starając się go pocieszyć. Od razu odprężył się pod moim dotykiem. - Mamy czas, żeby to przemyśleć.

Spojrzał mi w oczy i przytaknął, ale nie wyglądał na przekonanego. Zmarszczka między jego brwiami ciągle była na swoim miejscu. Nie zwracając uwagi na strażników, którzy z resztą nie wydawali się bardzo skupieni na pracy, ucałowałam Harry'ego dokładnie w to miejsce, by się jej pozbyć. Harry poddał się wreszcie i uśmiechnął kręcąc głową. To on zwykle mnie rozśmieszał w takich chwilach, więc mogłam mu się przynajmniej w ten sposób odwdzięczyć.

Ale nagle jego uśmiech zniknął, a oczy znowu spuścił w dół. Zamilkł. Ciągle był spięty. Nie był chyba wystraszony, ale martwił się. Nigdy go takim nie widziałam.

Rozejrzałam się po stołówce i zauważyłam tę dziwną kobietę z wczoraj. Patrzyła prosto na nas. To ona nie wyjawiła mi sekretu Harry'ego, ale odkryła fakt, że ów posiada. Przeniosłam wzrok na leżącą na moim udzie dłoń Harry'ego. Spojrzałam na tą jego przepiękną twarz i już wiedziałam, że coś jest nie tak.

-Harry, co się dzieje?
-To znaczy?
-Jesteś dzisiaj jakiś inny. Nie mówię, że to coś złego, ale... coś innego. Coś przede mną ukrywasz.

Teraz nie wyglądał już na zestresowanego, ale zdezorientowanego. Rzadko go takiego widywałam.

-To nic takiego. - oświadczył, choć nie wierzyłam w to.
-Czy to ma coś wspólnego z tym, co się stało wczoraj? Z tą dziewczyną, która do mnie podeszła; kobietą, co powiedziała, że dawno temu zrobiłeś coś złego?
-Rose - odezwał się, najspokojniej jak tylko mógł. - To nic takiego. - poczułam, jak jego ciepła ręka odrywa się od mojej nogi.
-Harry, powiedz mi. Jeśli mam z tobą uciec i ufać ci ponad życie to musisz być ze mną szczery.
-Proszę cię, odpuść. - odpowiedział po prostu. Obiecałam sobie, żeby nie dopytywać, ale nie znosiłam nie wiedzieć o jakieś czającej się tajemnicy.

-Harry, no weź, ja po prostu...
-Powiedziałem odpuść! - krzyknął nagle. Podskoczyłam na to gwałtowne podniesienie jego ochrypłego głosu.

Harry sapnął zły w tym samym momencie, gdy zdecydowałam się zamknąć. Nie patrzyłam mu w oczy, gapiłam się jedynie na moje dłonie spoczywające na kolanach. Przez chwilę panowała cisza.

-Kurwa. - powiedział cicho do siebie, wzdychając. Nie patrzyłam na niego dopóki nie położył znowu ręki na moim udzie. - Słuchaj Rose, przepraszam. Wiem, że chcesz wiedzieć, ale zaufaj mi po prostu, gdy mówię, że lepiej jak ci nie będę mówił, dobra?

Przytaknęłam.

-Hej, spójrz na mnie. - uniósł mój podbródek jednym palcem. - Kiedyś ci powiem. Po prostu proszę cię, daj sobie z tym spokój, póki mamy inny problem do rozwiązania.
-Masz rację. - westchnęłam - Przepraszam, nie powinnam tego teraz wspominać.
-Nic się nie stało, kochanie, skupmy się tylko na zwianiu stąd zanim się w to wpakujemy.
-Okej. - zgodziłam się. Harry był tu dwa razy i przeszedł dużo gorsze rzeczy niż ja. Oczywiście, że go to denerwowało, każdy by się wkurzał będąc tu tak długo. Musiałam postawić ucieczkę stąd na pierwszym miejscu, a nie jakieś domniemane tajemnice.

Ale atmosfera znowu się zmieniła, a Harry rozpogodził.

-Mam pomysł. - odezwał się, zapominając o poprzedniej rozmowie.

Patrzyłam na niego w oczekiwaniu na dalszy ciąg.

-To nie jest... w sumie to nie jest najlepszy pomysł, ale jakiś zawsze. Może nam pomóc się wydostać. Ale jest brutalny.
-Co?

Spojrzał na mnie poważnie, ale zauważyłam w jego oczach pewne podekscytowanie.

-Chodzi... - zaczął, oblizując usta - Chodzi o zabicie Jamesa.
___________________________________________________
this is the day when nightmares return ~natalia :)x
Okej ludzie, dopiero do domu weszłam, więc chill xD Jak tam wasz powrót do szkoły? Ja dziś byłam pierwszy dzień w liceum i było dość...śmiesznie xD 
UWAGA: Wiem, że Natalia obiecała, że pod tym rozdziałem bd link to tłumaczenia na wattpadzie, ale bez przerwy jak wrzucałam rozdziały robiły się prywatne, dlatego nie zdążyłam wrzucić wszystkiego, ale pod nst już link powinien spokojnie być:) wgl macie jakąś radę jak to zrobić żeby tak się nie robiło?? Piszcie!! xx ~Magda

65 komentarzy:

 1. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
 2. Zabić go?! :o Łoo kurde, to się porobiło! Ciekawe kiedy Harry powie Rose o tym, że ma być na tej operacji czy cokolwiek to jest. :D
  Czekam na ciąg dalszy. *-*

  http://fear-darkness-love.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 3. Niech Zabiją Gnoja.! Hahaha

  OdpowiedzUsuń
 4. Tak ! Kurwa Harry jesteś genialny ! :D zabijcie go i będzie spokój ! Nienawidzę skurwiela ! Boże mam nadzieje że im się uda ale nadal boję się co skrywa ta dziewczyna..
  @julakk_94x

  OdpowiedzUsuń
 5. Będzie się działo :DDDD Mam nadzieję, że spokojnie wyjdą w całośći :))

  OdpowiedzUsuń
 6. O KUR-WA
  Nie przerywajcie w najlepszym momencie XD
  Ciarki na plecach: SĄ!
  Jeeeah ♥
  ILYSM

  OdpowiedzUsuń
 7. Rozdzial jest po prostu zajedwabisty jak zawsze ;-)
  To jak Harry się troszczy o Rose, i nie chce jej powiedziec o tej planowanej operacji, i w sumie dobrze, bo tylko by się załamała, chociaż w sumie ona jest silna i wierzę w to, że dadzą radę dię razem wydostać.
  A ten plan Harry'ego! Owszem, James to skurwiel i sama bym go powiesiła za jaja, ale WOW! To mnie zaszokowało bardziej niż cokolwiek innego w tym ff.
  A teraz z innrj mani: rozpoczęcie roku to jakaś masakra! Myślałam, że się popłaczę przed wyjściem a z łóżka to myślałam, że nie wstanę. Na dodatek akurat teraz, w trzeciej klasie, wróciła taka okropna baba od matmy. Uczyła mnie w pierwszej, a w czasie drugiej była na urlopie zdrowotnym. Teraz wrócila i chyba ją własnoręcznir uduszę jak ją zobaczę :/
  Dziękuję Wam dziewczyny, za Wasze poświęcenie dla nas, za wszystko, kocham Was <3
  @mysweetloouis

  OdpowiedzUsuń
 8. Jak zawsze niesamowicie :) powodzenia w sql :D

  OdpowiedzUsuń
 9. Harry ty zawsze masz fantastyczne pomysły .
  Tylko co ty ukrywasz?
  Czekam na następny :)

  OdpowiedzUsuń
 10. Jak mam być szczera, to bardzo podoba mi się plan Jamesa :D ale boję się co zrbił Harry :(( najgorsze jest to, że dowiem się dopiero w październiku ;--; chyba, że przez ten czas jeszcze się nie wyjaśni :(

  OdpowiedzUsuń
 11. Wydaje mi się, że Harry ma rozdwojeni jaźni o.O

  OdpowiedzUsuń
 12. Zaczynam sie bać Harrego, ale i tak jest jsjxbdvs <3 i ta jego tajemnica..

  OdpowiedzUsuń
 13. Cudowny ♡♥♡♥

  OdpowiedzUsuń
 14. Na końcu patrzyłam i patrzyłam i chyba dalej w to nie wierzę.... Czekam na następny, dzięki za tłumaczenie <3

  OdpowiedzUsuń
 15. Jeju jak wy cudownie tłumaczycie, dziękuję wam (:
  Ja dziś pierwszy dzień w gimnazjum. Też było dosyć śmiesznie :p
  A co do rozdziału 😃😍😁😭😭😂😢😰😱😖😲😻😻😹😹👌👍😍❤💔😘😱❤❤ i tyle w temacie :D
  @DiirectionerrPL

  OdpowiedzUsuń
 16. Teraz to się będzie działo. :P

  OdpowiedzUsuń
 17. Jezu co się dzieje, w każdym ff ktore czytam okazuje się że Harry cos ukrywa XD ach ten nasz harry! i tak go kocham xD

  OdpowiedzUsuń
 18. Niech zabiją James'a... płakać nie będę

  OdpowiedzUsuń
 19. niech zabije tego skurwiela, nalezy mu sie ;] a i tak wiem, że ucieczka nie bedzie prosta ale im sie uda hihi;]

  OdpowiedzUsuń
 20. Ja to uwielbiam!!! Love it! <3 czekam na kolejny.

  OdpowiedzUsuń
 21. Super , czekam na następny i mam nadzieje , że się wszystko ułoży , buziaki

  OdpowiedzUsuń
 22. Zabic gnoja! Hahaha xd genialny czekam na next! :* <3 :D

  OdpowiedzUsuń
 23. swiety rozdzial, akcja keszcze bardzieej sie rozkreca

  OdpowiedzUsuń
 24. WTF?! Harry, wiem że chcesz stamtąd uciec, ale no żeby od razu zabijać? To przesada.
  Tortury byłby lepsza, cierpiałbym dłużej a tak to bach nożem i już bo sprawie, żadnej frajdy ani radochy -,-
  Czekam na next :*

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. O ja hahahahah "żadnej frajdy i radochy" LOL XDDD

   Usuń
 25. o matko... czekam na next

  OdpowiedzUsuń
 26. Tez sie czuje podekscytowana przez ten plan hihi :D
  wydaje mi się ze ten pomysł odwrócenia uwagi strażników byłby dobry, ale zabicia Jamesa.....ciekawe jak on chce to zrobić.
  a tak wgl to powodzenia w nowym roku szkolnym ♥
  dziekuje xxx.- @cookies_69

  OdpowiedzUsuń
 27. OMFG nkwcbyuvcihwd
  Jezuuuu ale sie jaram skacze jak głupia
  Zabić Jamesa - trzy razy na tak przychodzisz dalej
  Bfryvjhv genialne
  Xxx pozdrawiam - kapłan
  @Faza_Bo_Hazza

  OdpowiedzUsuń
 28. W dupę jeża!!!!!! Niech zabiją tego skurczybyka, ale jestem tak strasznie ciekawa jaki on ma sekret, po prostu nie wytrzymam!!!!!!

  OdpowiedzUsuń
 29. O cholera!
  Zaczynam naprawdę bać się Harrego..
  Powodzenia w szkole!
  Buziaki, @youmakememad96 .xx

  OdpowiedzUsuń
 30. Zabicie Jamesa? Ciekawe jakim cudem mieliby go zabić, omg
  ily
  @aussiessexy

  OdpowiedzUsuń
 31. Tak, zabij go i co dalej XD. Świetny rozdział :)

  OdpowiedzUsuń
 32. To Lori!
  Jestem pewna że to ona!

  Zacznijmy po kolei:

  1. Lori, jeśli dobrze pamiętam, jest starszą kobietą i pewnie pracowała w Wickendale, gdy Harry był tam po raz pierwszy.
  2. Zacytuję Kelsey, " Lori westchnęła. Była to dla niej gehenna i opierała się temu, bo nie mówiła zbyt wiele. Ale nie miałam czasu spytać jej czemu." Dlaczego Lori się opierała temu? No tak, może stracić prace, a poza tym robi coś niezgodnego z prawem i może skończyć się to o wiele gorzej niż tylko brakiem pracy. JEDNAK! Jak wszyscy dobrze pamiętamy Anonim stwierdził że musi ostrzec Rose przed Harrym i tym kim jest naprawdę, wie też o ich ucieczce, a kto poza Lori i Kelsey o niej wie? Pani Hellman? No nie sądzę, wtedy to wszyscy siedzieli by w tym piekle. Kelsey odpada z wiadomych powodów, ale Lori no cóż bardzo możliwe.
  3. Nie pamiętam dokładnie o czym wspominał anonim, gdy po raz pierwszy się pojawił,ale wiem że napewno o Harrym i Rose. Można się domyślać kto to, no ale tam nikt nie jest normalny.
  Który z tych pacjentów z pokręconą głową może się zastanawiać co między Harrym, a Rose jest? Wątpię by kogoś to interesowało tak bardzo jak i to że Harry to mordercą. No ale Lori, może zaniepokoiła ją ta znajomość? Słaby argumentem, ale coś jednak jest.
  4. Alice zna Harry'ego co znaczy że i ona kiedyś była w Wickendale z nim. Lori musi ją znać.

  Napewno anonimem nie jest
  Pani Hellman ani James (Oni chcieli zabić Rose! Napewno nie będą jej ostrzegać o zagrożeniu ze strony Harry'ego!)
  Norman, no proszę was jak można pomyśleć że koleś, który chciał zgwałcić Rose i pewnie o tym fantazjuje, jest anonimem, który przede wszystkim chce ją ostrzeć przed niebezpieczeństwem!?
  Really? Jeszcze chciałby pomóc w jej zabiciu!
  I cóż, do Mikayli mam wątpliwości. Mało wiemy o jej postaci i kto wie co ona robiła! Ale też jest nie za dużo dowodów iż to ona jest anonimem, no ale bezpowodu chyba się nie pojawiła.

  Na Lori stawiam jakieś 95%
  A Mikayle pozostałe 5%

  Kto się ze mną zgadza?

  A i dodam jeszcze ...
  WTF!? HARRY JAK TY JAMESA ZABIJESZ I CIĘ JEDNAK ZŁAPIĄ TO ZAMKNĄ CIĘ NA ODZIALE C I DO KOŃCA ŻYCIA BĘDZIESZ TAM GNIŁ
  I JEŚLI ROSE PRZEZ CIEBIE CZEKA TO SAMO ALBO COŚ GORSZEGO TO CIĘ ZABIJE (EWENTUALNIE USZKODZĘ)

  @MySweetieAri

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. POLAC JEJ !!! Ona dobrze gada. O ucieczce wue tylko Lori i Kelsy. Ja stawiam 100% na Lori .

   Usuń
 33. Świetne
  Jak dobrze że kiedy wracałam z ferii zimowych tak się nudziłam że zaczęłam czytać to fanfiction
  nie wiem co bym bez niego zrobiła hah

  OdpowiedzUsuń
 34. boże, co będzie dalej
  czekam na next

  OdpowiedzUsuń
 35. Po pierwsze zgadzam sie z Mimi Ślicznotka. To na pewno Lori :)
  Myśle, że zabicie Jamesa było by zajebiste! nie ma skurwysyn za swije :)
  Pozdrawiam Clauduska Duśka xx.

  OdpowiedzUsuń
 36. o kurwa ?! ;ooo
  ~@dont_you_say

  OdpowiedzUsuń
 37. OMG OMG OMG co?

  OdpowiedzUsuń
 38. Najlepszy ! i dobrze że zabiją tego skurwiela jamesa ! :D

  OdpowiedzUsuń
 39. Idealny.yaas ciesze na smierc jamesa

  OdpowiedzUsuń
 40. Oni chcą zabić Jamesa? Mam nadzieję, że to się uda i tego nie pożałują. Też chcę, żeby umarł, ale to jest brutalne... bardzo brutalne. I może się źle skończyć. Nie wiem czy wytrzymam do następnego tygodnia w oczekiwaniu na rozdział! ♥♥♥ xx

  OdpowiedzUsuń
 41. świetny !
  może to głupio zabrzmi, ale ten drugi pomysł Harr'ego nie jest zły
  już niedługo ucieczka, nie mogę się jej doczekać!
  komentuję dopiero dzisiaj, bo dopiero początek szkoły a ja już nie mam na nic czasu ygh.
  trochę się obawiam, że Harry nie jest tym kogo udaje i jak uciekną to będzie no wiecie nie miły? nadopiekuńczy? chorobliwie zazdrosny? nie wiem jak to ująć w słowa xd
  czekam na next ! :)

  OdpowiedzUsuń
 42. WOW chyba Harry już pofalował XD

  OdpowiedzUsuń
 43. Nareszcie znalazłam czas na napisanie komentarza :)
  Harry jest geniuszem. Zabić James'a. Wspaniale, tylko, co on chce tym osiągnąć? Zwrócić uwagę Hellman na synka i jak go ubrać do trumny i wtedy być może zapomni na chwilę o Wickendale? Haha, no ciekawa jestem, tego jego pomysłu. Dużo ludzi jak widzę twierdzą, że tym tajemniczym anonimem może być Lori. Zgodzę się, że wiele na to wskazuje i można się poważnie zastanowić nad tą opcją. Starsza, doświadczona, wie więcej niż ktokolwiek tam przebywający, obserwator nierzucający się w oczy. Idealny obiekt poszukiwań przez czytelników Psychotic :P Zobaczymy. W każdym razie zdawało mi się, że w tym rozdziale, autorka jakby umieściła wskazówki, co do zastanowienia się nad Lori. Nie podoba mi się zachowanie Harrego. Wprawdzie nie wiem, co zrobił i czy jest to coś tak naprawdę okropnego, że nie da się mu tego wybaczyć, ale chyba... no powinien wytłumaczyć coś Rose? Nie rozumiem jak ona jest w stanie mu zaufać, jeśli widzi co się dzieje. To wkrótce może się odbić na niej i powinna stanowczo zareagować. Pewnie, że przede wszystkim chcą stąd ucieC, ale jeśli się okaże, że Styles jest tak naprawdę wielkim intrygantem i sługusem Hellmanki, mordującym kobiety na w spółę z James'em?? Taaaak, lekka przesada, ale przecież jak na razie "jest niepewny". Nie mogę się doczekać, kiedy poznam tę jego tajemnicę.
  To chyba tyle chciałam napisać ;)
  Pozdrawiam
  A.

  OdpowiedzUsuń
 44. Wróciłam po miesięczndj przerwie i nie mogę się doczekać tego planu xd kocham was za te tłumaczenie <3 trzymajcie się! .xx

  OdpowiedzUsuń
 45. po prostu kocham to ff ♥ i jak zwykle świetny rozdział !

  OdpowiedzUsuń
 46. Super :D czekam na next :*

  OdpowiedzUsuń
 47. Cudooooo *.* ♥ jezu kocham to opowiadanie świetne jest najlepsze :))

  OdpowiedzUsuń
 48. To teraz się będzie działo. Ciekawi mnie tylko czy Rose się na to zgodzi...

  OdpowiedzUsuń
 49. jezu Psychotic to zycie!!!
  coraz bardziej zaczynam miec pewnosc, ze Lori jest anonimem jeju, mam nadzieję że Harry'emu i Rose mimo to uda się bezpiecznie uciec:(
  niepokoją mnie te wszystkie sekrety, a ta Alice jest straszna brr jak tak stała i sie na nich gapiła
  Mikayla!! niech Harry nawet nie myśli o włączeniu jej do planu, ja jej serio nie ufam, nigdy jej nie ufalam jezu
  i niech zabiją tego spierdolca!!! niennawidze Jamesa tego chuja zajebanego hejt hejt hejt
  PSYCHOTIC >>>>>>
  dobra rozpisalam sie hahha kocham julcia demonlcbieber

  OdpowiedzUsuń
 50. Zostałaś nominowana do Liebster Awards więcej na http://trust--me--please.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 51. Kiedy next? :c nie było w poniedziałek...

  OdpowiedzUsuń