poniedziałek, 10 marca 2014

Rozdział 17

Wickendale. Miejsce pełne sekretów. Kryło to, o czym się nie rozmawia, uciszało tych co za dużo mówili, więziło szaleńców. Ci załamani ludzie nazywali to miejsce domem lub piekłem, zależało od tego, jak chcieli je postrzegać. Patrząc na jego przyjemną dla oka strukturę i ekstrawaganckie kamienne schody, ktoś mógłby pomyśleć, że jest dobrze utrzymane, a w środku jest miło i przyjemnie.
Ale ludzie którzy tak myśleli nie mogli się bardziej mylić. Mimo wszystko był to szpital psychiatryczny. Wystarczy rzucić okiem na jego ogromne korytarze i główne pomieszczenia i odkryć, że w budynku kryją się horrory. Były tam trzy oddziały, po jednym dla każdej grupy obłąkanych pacjentów. Kiedyś był też oddział dziecięcy, ale minęło dużo czasu odkąd go zamknięto. Każdy oddział miał swój własny gabinet pielęgniarek, główne biuro, ochroniarzy i oczywiście pacjentów.
Schowana w najdalszym kącie instytucji miała swoją celę Ella Faren. Była bliska przeniesienia na drugi oddział, jej choroba stopniowo się pogarszała. Ale prawie nikt nie zauważał. Ponieważ nigdy tego nie pokazywała, nigdy nie wypowiadała na głos swoich pogmatwanych myśli. Jedyny raz, kiedy odezwała się do pracownika był rok temu. Jedynym czego pragnęła była huśtawka, powiedziała. Aby uczynić celę bardziej "jej", zażądała huśtawki. Nienawidziła siedzieć w miejscu. Chciała się poczuć jakby latała. Więc krzyczała i płakała i kopała, dopóki w końcu nie zainstalowano huśtawki w jej celi, aby ją uciszyć. I od tej pory była szczęśliwa. Nawet kiedy padało i było ciemno, siadała w swojej koszuli nocnej na huśtawce i huśtała się w przód i tył uśmiechając i nucąc pod nosem w rytm skrzypienia łańcuchów.
W innej części budynku był Damen Raloff, którego trzymali w kaftanie bezpieczeństwa odkąd pamiętał. Musiał być unieruchomiony i karmiony za każdym razem, gdy jadł i nikt nie śmiał go uwolnić. Ponieważ był samo-kanibalem. A przynajmniej tak go nazywali. Zaczęło się od palców, a później skonsumował całą prawą rękę. Zaczął być groźny, kiedy zaczął polować na innych ludzi pragnąc ich mięsa. Doszło do tego, że o mało nie przenieśli go na Oddział C. Ale polepszało mu się,  więc jak na razie był bezpieczny w swojej celi, z dala od tamtego okropnego miejsca.
I była też Cynthia. Była pacjentem Wickendale na wiele lat przed swoim tajemniczym zniknięciem. Zamordowała swojego ojca. Właściwie to dźgnęła go dokładnie 47 razy w pierś. I za to została wysłana do tej instytucji. Była szalona, mówili. Zadźgała swojego ojca bez żadnego powodu, musiała być szalona. Ludzie wykrzykiwali oskarżenia i myśleli, że wiedzieli o niej wszystko. Myśleli, że była zimnokrwistą morderczynią. Ale nie zdawali sobie sprawy, że każde okrutne dźgnięcie odpowiadało każdemu razowi, kiedy jej ojciec brał ją na dół do piwnicy i molestował. Zrobił to dokładnie 47 razy, więc ta ilość dźgnięć nie wydawałaby się już taka zła, gdyby tylko ludzie wysłuchali i  postarali się zrozumieć. Ale nie, Cynthia nie miała dowodu i nikt nie chciał jej słuchać, więc tak oto znalazła się tutaj.
Wiele różnych kryminalistów odpoczywało w swoich celach każdej nocy, każdy z inną historią. Niektórzy byli w istocie szaleni. Pilnowani przez niezliczonych pracowników i ochroniarzy.
Ci pracownicy, którzy przebywali na co dzień w budynku również mieli w sobie coś z szaleńców, choć tak naprawdę każdy miał. To, co wyróżnia pacjentów, to ich decyzja. Pozwolili swojemu szaleństwu wygrać ze zdrowiem psychicznym. Pomijając tą jedną decyzję pacjenci i pracownicy byli do siebie bardzo podobni. Właściwie to jeden z tych pracowników sam był obłąkany. Ktoś spośród wielu pracowników Wickendale powinien być zamknięty w jednej z cel, nie patrolować korytarze. Ponieważ jeden z pracowników był mordercą. I nie można było przewidzieć, kogo wybierze na następną ofiarę.

ROSE'S POV
Byłam emocjonalnie wykończona, kiedy wychodziłam z gabinetu Lori. Ciągle byłam oniemiała po historii Harry'ego, a moje myśli kłębiły się bezwładnie w mojej głowie nie mogąc skupić się na niczym innym oprócz rozczochranych loków i pięknego uśmiechu. Ale tym razem zamiast fascynacji, którą czułam, kiedy myślałam o Harrym czułam uwielbienie i podziw. I bałam się o to, jak szybko te uczucia mogły przekształcić się w miłość pod wpływem uroku Harry'ego. Ponieważ jeśli tak by się stało, nie wiem jak długo mogłabym znieść widok jego zamkniętego w brudzie i okrucieństwie tego budynku i nie wiem jak długo mogłabym się powstrzymać przed pocałowaniem go. Czego niestety  nie mogłam nigdy zrobić, bo z pewnością straciłabym pracę, a także rozum.
Ale dowiedzenie się o niewinności Harry'ego w końcu zrzuciło z moich ramion wielki ciężar, a jednocześnie przysporzyło zmartwień. No bo jeśli Harry nie zabił tych kobiet, to kto to zrobił?
Zanim zdążyłam pomyśleć nad tym pytaniem, zobaczyłam Kelsey na końcu korytarza.
- Kelsey! – zawołałam zdając sobie sprawę, że nie rozmawiałam z nią od kilku dni.
- Cześć, Rose! – powitała mnie z uśmiechem przyspieszając kroku – Co u ciebie słychać? – kontynuowała, kiedy znalazła się już obok mnie.
- Harry jest niewinny – wyrzuciłam z siebie czując wewnętrzną potrzebę podzielenia się z kimś tą informacją.
- Co? – spytała.
- Jest niewinny – potrzebowała chwili, żeby przetrawić informację; jej brwi się uniosły tylko po to by zaraz złączyć się w zmieszaniu.
- Skąd to wiesz? – zastanowiła się. Powiedziałabym jej, ale czułam, że historia Harry'ego musiała pozostać bezpiecznie ukryta; jakby nasza więź miała się przerwać, gdybym powiedziała komuś to, co wyznał mi tak szczerze. To nie była moja historia do opowiedzenia. Poza tym pomyślałaby, że jestem łatwowierna i uznałaby oświadczenie Harrego za kłamstwo.
- Po prostu wiem – było odpowiedzią, na którą się zdecydowałam.
- Rose, zdajesz sobie sprawę z tego jak szalenie to brzmi?
- Tak – powiedziałam wiedząc, że będzie trudno przekonać kogokolwiek do tego co właśnie odkryłam – Ale to prawda, Kelsey. Przecież wiesz, że nie jest jak reszta tutejszych pacjentów. I słyszałaś co dziś zrobił?
Kelsey skinęła głową. Lori pewnie już jej powiedziała, kiedy zajmowała się Molly.
- Tak, to było niesamowite. Pomógł mi ją opanować lepiej niż ochroniarze. I nawet nie wykazuje objawów niepoczytalności.
- Najlepsi przestępcy nie wykazują – oznajmiła pewnym tonem.
- Cóż, ja wiem, że nikogo nie zabił. Jestem tego absolutnie pewna. I zamierzam go stąd wyciągnąć i ujawnić światu prawdę o Wickendale, a ty mi w tym pomożesz.
- Nie, nie mam zamiaru! – zaprotestowała – Rose, poczekaj chociaż, aż będziesz miała jakiś dowód. Ale dopóki go nie znajdziesz, ja nie będę brać w tym udziału, a ty zachowasz swoje szalone pomysły dla siebie. Jeśli pani Hellman usłyszy co planujesz, nie będzie różowo. I tak już ma podejrzenie w stosunku do waszej dwójki – powiedziała Kelsey, a razem z jej słowami ciarki przebiegły wzdłuż mojego kręgosłupa.
- Co masz na myśli? – zapytałam zaniepokojona.
Kelsey westchnęła i popatrzyła sobie przez ramię, skanując wzrokiem korytarz.
- Chodź ze mną – poinstruowała szeptem, kiedy chwyciła moje ramię i zaciągnęła mnie do pobliskiego schowka.
- Co robisz? – zażądałam wyjaśnienia, kiedy zatrzasnęła za sobą drzwi odwracając się twarzą do mnie oraz licznych mopów i mioteł.
- Po prostu słuchaj, okej? Nie możesz powiedzieć o tym pani Hellman ani nikomu innemu. Mówienie o wyciąganiu kogoś z tego miejsca może wpakować cię w niezłe kłopoty, nie masz pojęcia, z czym masz do czynienia – oznajmiła uroczyście; nie słyszałam jeszcze, żeby mówiła tak poważnym tonem.
- I jakie kłopoty masz na myśli, Kelsey? Bo najwyraźniej wiesz coś o Wickendale albo o Cynthii albo obu, czego ja nie wiem i wciąż mi nie powiedziałaś – powiedziałam pasującym do jej tonem.
Wzięła głęboki oddech i popatrzyła w obie strony, jakby sprawdzając czy w schowku nie ukrywa się nikt, kto mógłby ją podsłuchać. Później popatrzyła mi w oczy rozważając czy może mi zaufać czy też nie.
- Dobrze, najwyższy czas, żebyś się dowiedziała – westchnęła – Ale nie mówię ci tego po to, żebyś dalej chodziła po Wickendale zadając pytania na prawo i lewo.
Pokiwałam głową czując ulgę, ale też zaniepokojenie.
- Szczerze mówiąc sama dokładnie nie wiem, co tu się dzieje. Jedyne co wiem to to, że Cynthia zniknęła, a pani Hellman chce wyciszyć całą sprawę. Jesteś stosunkowo nowa, więc pewnie nawet nie martwiła się o takich ludzi jak ty czy na przykład ochroniarze. Ale ludzie jak ja, którzy widzieli się z nią codziennie i mają ją nagraną na taśmie – o takich właśnie ludzi się martwi. Więc przyszła do mojego gabinetu i powiedziała, żebym spaliła wszystkie akta Cynthii i nigdy więcej o niej nie mówiła albo stracę pracę. I tyle, to wszystko co wiem i jestem tak samo zmieszana jak ty.
Byłam zszokowana i nieco zawiedziona tą informacją. Zszokowana bo to dość niespotykane, żeby dyrektor starał się sprawić, by pracownicy zapomnieli o jakimś konkretnym pacjencie, aby zniknęły wszystkie jego akta i po prostu uważać, że nigdy nie istniał. I zawiedziona, ponieważ miałam nadzieję rozwiązać skomplikowaną zagadkę, a nie mieć jeszcze więcej pytań niż wcześniej.
- Okej – westchnęłam – Dzięki, że mi powiedziałaś.
- Nie ma sprawy, ale nie waż się komukolwiek powiedzieć. Po prostu przestań się tym martwić, nie zadawaj pytań. Coś jest na rzeczy i cokolwiek to jest, na pewno będzie lepiej jeśli będziemy się trzymać z daleka.
- Dobrze, tak właśnie zrobię.
- I przestań spędzać tak dużo czasu z Harrym. Pani Hellman kiedyś mnie pytała co jest między wami; już i tak jest podejrzliwa.
- Co jej powiedziałaś? – zastanowiłam się.
- Powiedziałam jej tylko, że nie jestem pewna, ale pewnie po prostu pilnujesz, żeby się nie wychylał i zapewniłam ją, że jesteś profesjonalistką i nie zrobiłabyś niczego czego nie powinnaś.
- Bardzo ci dziękuję – westchnęłam z ulgą – I będę bardziej ostrożna.
- Świetnie. Ale w każdym razie, powinnyśmy gdzieś wyskoczyć w ten weekend. Iść na zakupy, lunch czy coś – zasugerowała i nie mogłam się powstrzymać przed wybuchnięciem śmiechem na jej nagłą zmianę nastroju.
- Brzmi super – powiedziałam – Ale najpierw musimy się wydostać ze schowka na miotły.
Wyszłam z Wickendale na zimne powietrze zwiastujące nadejście zimy, z płaszczem zapiętym pod samą szyję opatulającym moje trzęsące się ciało. Nie widziałam Harry'ego w budynku od czasu naszej rozmowy i zdałam sobie sprawę, że za nim tęskniłam. Chciałam się upewnić, że wszystko z nim w porządku, pragnęłam znów usłyszeć jego głęboki głos, tęskniłam za jego uśmiechem, który podnosił mnie na duchu chociaż trochę. Ale prawdopodobnie był zamknięty na cztery spusty w swojej celi przez cały dzień, albo na jednej z tych grup wsparcia, które podobno miały pomagać, a wiedziałam, że ich nienawidził.
Zaprzątał moje myśli przez resztę dnia, kiedy uprzejmie wypełniałam polecenia, które Lori lub pani Hellman mi wydawały. Ale w końcu długi dzień się skończył i mogłam wrócić do domu z Jamesem, a później dobrze się wyspać. Jednak nie widziałam go wychodzącego z budynku od pięciu minut, kiedy czekałam w dole schodów i było mi zimno. Już miałam się poddać i iść do domu bez niego, kiedy zobaczyłam w oddali światła samochodowe, wnurzające się z mgły; czarny samochód jechał ulicą w moim kierunku. Popatrzyłam na pojazd z zazdrością, desperacko pragnąc mieć jeden dla siebie, a zwłaszcza w takich czasach.
Samochód sunął powoli wzdłuż ulicy i zwolnił jeszcze bardziej, a w końcu całkiem się zatrzymał, kiedy znalazł się obok mnie. Zalała mnie fala paniki, niezliczona ilość teorii co do tego, kto mógł siedzieć za kierownicą wdarła się w mój umysł. Dowiedziałam się, kiedy szyba została opuszczona, ukazując moim oczom Jamesa z szerokim uśmiechem na ustach.
- Cześć, Rose! – niemal krzyknął, aby być słyszalnym pomimo warkotu silnika.
- Hej – opowiedziałam, czując ulgę, że to nie jakiś zboczeniec – To samochód twojego brata?
- Nope – odpowiedział – Jest mój.
- Serio? – spytałam. Nie wiedziałam, że kupił samochód.
- Taa kupiłem go wczoraj po pracy – oznajmił dumnie – Chcesz podwózkę?
- Nie trzeba, mogę się przejść.
- To nie problem, mogę cię odwieźć – powiedział mi. Z jakiegoś powodu się wahałam, chociaż nie wiedziałam dlaczego.
- No chodź, na dworze jest lodowato!
W końcu się poddałam i podeszłam do drzwi od strony pasażera, otwierając je i wślizgując się na ciepły fotel.
- Dzięki.
- Nie ma problemu – uśmiechnął się.
Siedzieliśmy tak, wygrzewając się w cieple przez parę minut. Wsłuchiwałam się w szmer żwiru pod kołami i szum wiatru na zewnątrz. Pomiędzy nami była cisza, wydawało się jakbyśmy nie mieli o czym rozmawiać. Ironicznie w momencie, w którym zwróciłam uwagę na ciszę, James się odezwał.
- Cholera, chyba kończy nam się paliwo – powiedział – Nie wiem czy wystarczy do twojego domu. Miałabyś coś przeciwko, gdybyśmy wstąpili na moment do mnie? Jest bliżej i mam tam kanister benzyny.
- Nie ma sprawy – powiedziałam, chociaż nagle zaczęłam się denerwować. Nie byłam pewna czemu. Był u mnie w domu już dwa razy, więc nie powinnam tak się czuć na myśl o odwiedzeniu jego.
Rozglądałam się uważnie, kiedy jechaliśmy polną drogą pełną zakrętów przez gęsty las, zanim dotarliśmy do domu z cegły.
- Ładne miejsce – skomentowałam dom średniego rozmiaru z przystrzyżonym trawnikiem i drewnianą werandą.
- Dzięki – powiedział, wyciągając kluczyki ze stacyjki po tym jak zaparkował samochód – Zapraszam do środka – wskazał głową w kierunku domu. Odpięłam pas i wyszłam z pojazdu. Opadłe liście szeleściły pod moimi stopami, kiedy szłam. Wszedł przez niezamknięte na klucz drzwi i przytrzymał je dla mnie. Kiedy przestąpiłam próg, znalazłam się w przytulnym salonie. Kanapa i dwa fotele zwrócone były w kierunku kamiennego kominka. Na każdym z nich leżał koc i kilka kolorowych poduszek. Panowała bardzo domowa atmosfera., co uspokoiło nieco moje nerwy.
- Skoro już tu jesteśmy, masz ochotę na gorącą czekoladę? – spytał James.
- Jasne – uśmiechnęłam się. Nie piłam nic od wieków. James odmaszerował w stronę kuchni, która znajdowała się za salonem. Usłyszałam brzęk naczyń. Siedziałam przez jeszcze około minutę, aż w końcu wstałam w poszukiwaniu łazienki. Poszłam w stronę korytarza odchodzącego od pokoju, suwając nogami po dywanie, kiedy zdałam sobie sprawę z tego, że wciąż mam na nogach buty.
Cóż, pewnie i tak będziemy niedługo wychodzić, a moje buty były stosunkowo czyste. Ciągle szłam wzdłuż korytarza, aż zauważyłam małe drewniane drzwi na prawo. To mogło być to. Uniosłam dłoń i wyciągnęłam ją w kierunku klamki.
- Co ty robisz? – mroczny głos zapytał gdzieś zza mnie. Podskoczyłam zaalarmowana, patrząc przez ramię. Uff, to był tylko James.
- Przepraszam, wystraszyłeś mnie – uśmiechnęłam się – Szukałam łazienki.
Na jego twarzy nie pojawił się jego zwyczajowy uśmiech, jego wyraz twarzy nie wyrażał żadnych emocji.
- Coż, to nie jest łazienka – powiedział – Jest na końcu korytarza – nie ruszył się sprzed drzwi do pomieszczenia jakby nie chciał, abym zobaczyła jego wnętrze.
- Okej – powiedziałam. Moje nerwy powróciły, kiedy pospieszyłam do rzekomej łazienki. Zatrzasnęłam za sobą drzwi i wzięłam głęboki oddech. To było dziwne. Dlczego tak pilnie strzegł tego co było w tamtym pokoju? Co ukrywał?
Nic, wmawiałam sobie. Pewnie po prostu znowu robiłam z igły widły. Ale nawet jeśli to była prawda i tak starałam się spędzić w łazience jak najwięcej czasu na poprawianiu włosów i myciu rąk przez dużo dłuższy czas niż to konieczne. I kiedy otworzyłam drzwi ciekawość znów zaczęła mnie zżerać. Co jeśli rzeczywiście było coś w tym pokoju?
Wiedziałam, że to głupie, ale musiałam się dowiedzieć.
- James? – zawołałam. Żadnej odpowiedzi. Ciągle był w kuchni. W takim razie nie zaszkodziłoby, gdybym tylko zerknęła. Tylko jedno szybkie zerknięcie dla świętego spokoju. Cicho ruszyłam w stronę drzwi, patrząc przez ramię, aby upewnić się, że James nie będzie świadkiem mojej nieufności. Kiedy już upewniłam się, że nie było go w pobliżu, powoli przekręciłam klamkę. Powoli, powoli…już prawie…
- Co ty do cholery wyprawiasz? – znów zabrzmiał głos Jamesa. Jego ciało było tak blisko mojego, że mogłam je poczuć. Ledwie zdążyłam się obrócić, kiedy zostałam brutalnie rzucona na ścianę, jego szeroka pierś napierała na moją. Co to kurwa było?
- Powiedziałem ci, żebyś tam nie wchodziła, Rose.
- Przepraszam – wydusiłam. Kimkolwiek był ten człowiek, nie był to James. Albo przynajmniej nie James, którego znałam. Skuliłam się na jego ciepły oddech na mojej twarzy, próbując wyswobodzić się z jego uścisku, jednak ponosząc sromotną klęskę.
- Głupia, głupia Rose – wysyczał, potrząsając głową z dezaprobatą – Dobrze, że przynajmniej jesteś piękna.
- James, co robisz? – zapytałam, a mój głos zabrzmiał jak pełen strachu pisk.
- Czy to nie oczywiste? – jego zwyczajowy ciepły uśmiech zmienił się w niebezpieczny – Czynię cię moją następną ofiarą.
Oczy niemal wyskoczyły mi z orbit i nie mogłam złapać tchu.
- Nie – wyszeptałam, nie chcąc w to uwierzyć. Odrzucił głowę w tył i głośno zachichotał, a jego klatka piersiowa zawibrowała.
- Tak. To prawda. Boże, Rosy, czekałem na ten moment od miesięcy – powiedział, a ja wzdrygnęłam się na to jak mnie nazwał – Musiałem cię tylko jakoś tu sprowadzić, do mojego domu, ale potrzebowałem najpierw zdobyć twoje zaufanie. I wiedziałem, że je zdobędę; obserwowałem cię odkąd zaczęłaś pracować w Wickendale. Byłaś taka piękna, z takimi fantastycznymi długimi włosami – powiedział nonszalancko, okręcając kosmyk moich włosów wokół swoich palców. Moja warga drgała, a całe moje ciało się trzęsło, próbując go od siebie odepchnąć, ale on pozostawał niewzruszony – I jaka piękna skóra – wyszeptał. Jego palce lekko gładziły moje ramiona, szyję, a w końcu twarz, kiedy przeciągnął palec wskazujący wzdłuż mojego policzka. Z każdym takim pociągnięciem moje serce zaczynało bić szybciej i szybciej, jakby zaraz miało eksplodować. Odwróciłam od niego głowę, ale to tylko dało mu większy dostęp do jednej jej strony.
- Pani Hellman powiedziała, że nie było cię w mieście, kiedy te kobiety zostały zabite – powiedziałam, jakby miało to cokolwiek zmienić. Łzy swobodnie spływały po moich policzkach.
W odpowiedzi otrzymałam kolejny chichot, kiedy palcem przeciągnął pod moim okiem, aby wytrzeć łzy.
- Wcale mnie to nie dziwi. Znaczy to chyba jasne, że moja własna matka by mnie kryła, prawda?
W związku z tym, że niewyobrażalny strach zaczynał przejmować kontrolę nad moim umysłem, zajęło mi to chwilę, aby przetworzyć to co właśnie mi powiedział. Pani Hellman była jego matką.
- Ale wystarczy już tych pogaduszek, piękna. Czas się trochę zabawić – wyszeptał. Jego oddech połaskotał mnie w szyję.
Zaraz miałam zginąć.
Ale w tym momencie pomyślałam o Harrym. Miał rację na temat Jamesa przez cały ten czas, powinnam była go posłuchać. Stracił już Emily przez tego bezlitosnego mężczyznę, którego kiedyś uważałam za swojego przyjaciela. A teraz miał stracić jeszcze mnie. Wyobraziłam go sobie w jego celi, z łzami spływającymi z oczu, kiedy opłakiwał śmierć kolejnej osoby, na której mu zależało. Nie, nie mogłam na to pozwolić. On na to nie zasłużył. Musiałam przeżyć.
Nowo odnaleziona siła zmieszała się z adrenaliną, która zbierała się we mnie; moje mięśnie krzyczały by uciekać, kiedy James wyciągnął mały nożyk ze swojej tylnej kieszeni.
Gwałtownie uniosłam kolano, celując w jego krocze, a później natychmiast nadepnęłam mu na stopę.  Dziękowałam Bogu, że jednak nie zdjęłam tych cholernych butów. Zajęczał z bólu, odwrócił się i zgiął w pół, tym samym mnie uwalniając. Zaczęłam uciekać, ale James szybko ozdrowiał. Dogonił mnie, chwytając po drodze dużą książkę ze stolika kawowego po środku salonu i uderzył mnie nią w głowę. Udało mu się osiągnąć cel, gdyż siła z jaką uderzył mnie owy obiekt powalił mnie na ziemie z głośnym hukiem, a moja głowa zaczęła pulsować. Jeśli chciał, żebym straciła przytomność prawie mu się to udało. Prawie.
Ale ciągle mogłam myśleć, moje myśli pędziły, podczas gdy moje ciało pozostawało w bezruchu. Podszedł do mnie, jego oczy przez moment skanowały moje ciało. Ale nie odważyłam się ruszyć palcem. Pozwoliłam mu myśleć, że byłam nieprzytomna. Mogłam wykorzystać to na moją korzyść.
Wymruczał coś, a w jego głosie słychać było aprobatę. Słyszałam jak odgłos jego kroków ucichł na końcu korytarza. Natychmiast otworzyłam oczy i przeskanowałam nimi pomieszczenie w poszukiwaniu jakiejś prowizorycznej broni. Jednak nic nie rzuciło mi się w oczy, nic czego mogłabym użyć. Wkrótce usłyszałam, że James wraca i tym czego potrzebował. Szybko, Rose, myśl. Ale nie było czasu, żeby myśleć, więc chwyciłam rzecz, która leżała najbliżej – kawałek drewna z koszyka obok kominka. Wzięłam go w dłoń dokładnie w momencie, kiedy przystojna sylwetka Jamesa pojawiła się w progu.
- AHHH! – wykrzyknęłam, roztrzaskując drewno na jego głowie z jak największą siłą. Kiedy moja tymczasowa broń zetknęła się z jego czaszką, jego ciało bezwładnie upadło na ziemię. Nie marnowałam czasu na sprawdzanie czy był przytomny czy też nie, tylko szybko wybiegłam przez drzwi. Przebiegłam trawnik i wbiegłam do lasu. Biegłam, biegłam, biegłam i biegłam. Tak szybko jak tylko mogłam uciekałam w chłodzie zwiększając dystans między mną a Jamesem.
Ponieważ wiedziałam, że będzie mnie gonił, a szanse na to, że uda mi się przeżyć malały z każdym krokiem, który stawiałam.
_________________________________
WRESZCIE SIĘ DOWIEDZIELIŚCIE!!!!!!!!!!!!!!!!!! :') tyle męki z tym czekaniem, co? hihi. od tego wyczekiwania wpadało wam do głowy coraz więcej śmiesznych pomysłów, na przykład, że to Kelsey XD przyznam, że fajnie się to czyta, kiedy znam dalszy ciąg.

DZIĘKUJEMY ZA TYLE WEJŚĆ, KOMENTARZY, TWEETÓW W TAGU #PsychoticPL I FOLLOWERS NA KONTACH BOHATERÓW ♥ pobiliście rekord 157 komentarzy pod rozdziałem 13, bo pod rozdziałem 16 było aż 172 asdfghj. może pobijamy i ten? :> oczywiście nie mówię, żeby jedna osoba 50 komentarzy pisała, chodzi mi tylko o to, że to jest dowód na to, że jest nas coraz więcej YAY. 

przepraszam, ale nie mam czasu na siedzenie i rtowanie was z tagu jak zawsze, a komentarze spod ostatniego rozdziału przeczytałam dopiero w czwartek na informatyce. mam teraz masę problemów, bo nałapałam złych ocen z przedmiotów, które będą już na świadectwie na koniec liceum. nie chcę mieć tak słabych ocen i serio, powinnam się przyłożyć, co oznacza trochę mniej czasu na psychotic. rozdziały będą regularnie, jak zawsze, ale i ja i magda jesteśmy w tym momencie niestety za bardzo zawalone robotą, żeby tu z wami przesiadywać. tak czy inaczej bardzo wam dziękujemy, że czytacie i wam się podoba, jesteśmy wam niesamowicie wdzięczne ily

kolejna sprawa. ROZDZIAŁY SĄ CO PONIEDZIAŁKI. na asku psychotic jakieś 30 osób zadało to samo pytanie "kiedy następny". nie odchodzimy od tradycji i nie macie co nas błagać i prosić, żebyśmy wstawiły wcześniej, bo jak wspomniałam, chociaż jest nas dwie, mamy własne problemy. nie mówię, że tak będzie już zawsze, ale dajcie nam czas. zaraz jak tylko uporamy się ze szkołą postaramy się robić dla was więcej, tylko nie zasypujcie nas błaganiem o wcześniejsze rozdziały, plis. ja rozumiem, że emocje i hormony, ale trzymajcie je na wodzy ok hahaaa.

zaczęłam też oglądać American Horror Story i jeżeli tego nie oglądacie, a czytacie psychotic to serdecznie wam polecam drugi sezon, bo to baaaardzo pomaga zrozumieć perspektywę autorki. szczerze mówiąc, zupełnie inaczej wyobrażałam sobie pewne sprawy tutaj, a AHS otworzyło mi na nie oczy. naprawdę polecam obejrzeć, choćby z ciekawości dla wizji autorki. i nie bójcie się tego, bo ja sram na najgłupszych horrorach, a tego się nie bałam lol

długa notka, a jeżeli przeczytałaś do końca to cię uwielbiam hihi. starałam się streszczać, ale widać, jak mi to wychodzi. to tylko najważniejsze sprawy i prośby soł. JESZCZE RAZ DZIĘKI, KOCHAMY WAS I NASTĘPNY W PONIEDZIAŁEK, Z BOGIEM.

257 komentarzy:

 1. Awwww cudo cudo cudo <3 Rozdział jak zwykle świetny :)

  OdpowiedzUsuń
 2. James zabójcą. Wow. Tak jak przewidział Harry. Wow. Rose ofiarą, ale nie do końca. Wow. Ucieka. Wow. Jestem w szoku. Wow. Nie no żartowałam :P
  Fajny rozdział, coś się dzieje bardziej! Ale nie spodziewałam się że James będzie synem pani Hellman! Czyli Harry naprawę jest niewinny (i tak byłam o tym przekonana)... No nic, z niecierpliwością będę czekać na następny rozdział, już nie mogę się doczekać aż przeczytam ciąg dalszy! Mam nadzieję że Rose uda się uciec. Pozdrawiam i zapraszam tu:
  one-direction-half-a-heart.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 3. Wiedziałam,że to on.Posrany serio paliwa nie ma?Dobra ściema zawsze jest dobra,kupił wczoraj auto.Kity z satelity, na serio myślałam że on jej coś zrobi tym nożem.Boże dobrze,że uciekła.Ciekawa jestem czy on ją dogoni,pewnie tak w końcu to las,ciemny i gęsty.Dobra czekam na następny rozdział, raczej nie wytrzymam do następnego poniedziałku, nie da się tak x.x. Rozdział jak zawsze, w mordę jeża! Na początku jak to zaczęłam czytać: to było ja pierd.olę.

  OdpowiedzUsuń
 4. Omg porostu mega

  OdpowiedzUsuń
 5. Ąaaaaaaaaa. Warto było czekać na Teb rozdział. Ja od razu wiedziałam że to James jest tym mordercą a nie Harry taki niewinny. Kocham was ze go tlumaczycie. ;**

  OdpowiedzUsuń
 6. Boże ale sie dzieje ! :)

  OdpowiedzUsuń
 7. ooo matko! tak myslalam ze ten James jest jakis dziwny caly czas czytalam w napieciu naprawde swietny rozdzial :D szkoda mi Ros ale pewnie Harry ja pocieszy juz nie moge sie doczekac nastepnego rozdzialu!*_______*

  OdpowiedzUsuń
 8. MATKO BOSKA, JAMES TY KUTASIE NIENAWIDE CIE, ROSE NIE DAJ SIE ZŁAPAĆ JEZUS

  OdpowiedzUsuń
 9. I jeszcze; KIEDYŚ PRZEZ WAS ZAWAŁU DOSTANĘ!NA SERIO :D

  OdpowiedzUsuń
 10. i d e a l n e
  oczywiście byłam przekonana, że to James. nie ufam aż tak miłym ludziomXDDD Rose tęskni za Harrym asfdsdsfgfdsasdf tylko czekać na buzi, eh
  +życzę dobrych ocen bo sama mam nieciekawe! :)

  OdpowiedzUsuń
 11. JEZU! OMG OMG OMG OMG!!!!

  OdpowiedzUsuń
 12. O JEZU, AAAAAAADFGHJKLLLLLKJHGSA
  JA WGL NIE POMYŚLAŁAM, ŻE JAMES TO MORDERCA, BO TO BYŁO WG MNIE ZBYT OCZEWISTE, LMAO
  I CO DALEJ, CO DALEJ, CO DALEJ, AAAAAAAAAAAAAAAA

  OdpowiedzUsuń
 13. nie no co?!!? xD co dalej, cholera no jak?! hahahahaha ciesze sie bo Rose przekonała sie do Harrego i wgl, ale mam wrażenie, że cała sytuacja o tylko sen ;p czekam na neeext

  OdpowiedzUsuń
 14. niesamowite ;o
  nieprzewidywalne.. o jej : D

  OdpowiedzUsuń
 15. Wiedziałam, że to James! Kurwa wiedziałam! Ja i Harry mozemy isc na detektywow i zapewne jak kilkanaście z was xD Jedy James! James! Nie moge! Czytalam to z otwarta buzia, serce bilo mi szybko jak podjechało te auto. Na dodatek ogladam cos na discovery strasznego i przez caly czas byla taka straszna muzyka. I akurat gdy ona za drugim razem chciala otworzyc i James sie odezwal to taki pisk byl a ja takie: JEZU! ale sie przestraszylam:D i serce mi walilo jak motem! I najlepsze:
  SERIO NIE ODDYCHAŁAM BO MI SIE W GLOWIE NAWET ZAKRECILO. CZAICIE TO?!
  Tyle wrazen ze prawie zemdlalam! JEDY SERIO! Mialbyscie mnie na sumieniu haha:D Hellman jego matka?! Wiedzialam ze cos jest na rzeczy! Ona mi od poczatku nie pasowala!
  Tylko czekac do poniedzialku i dowiedziec sie dokad Rose ucieknie? Do domu? Czy wypusci Harry'ego ? Uwolni go po prostu? Tyle emocji jsafhaksjfhasf DZiekuje ze to tłumaczycie! :D Jestescie wspaniale:)
  @Jestemsobaxx
  P.S sorrki za przeklenstwa to z emocji xD

  OdpowiedzUsuń
 16. WIEDZIAŁAM ŻE TEN JAMES JEST JAKIŚ POJEBANY OD POCZĄTKU XDD
  OMG NIE MOGĘ SOBIE WYOBRAZIĆ HARR'EGO GDYBY JEJ COŚ SIĘ STAŁ :O
  ŚWIETNY ROZDZIAŁ !!! <3

  OdpowiedzUsuń
 17. Wiedziałam, że to James był tym mordercą, mam nadzieję, że uda jej się uciec. Do poniedziałku :))
  Ula xx

  OdpowiedzUsuń
 18. OMG WIEDZIALAM ZE TO BEDZIE.JAMES UEKENJEHEJWKKWKSHDHS CO ZA JEBANY PASZCZAK CHUJ I ZJEB A HELLAMAN JEGO MATKA.HOHOHOH TEGOM SIE NIE.SPODZIEWALA

  OdpowiedzUsuń
 19. <3 Kochaaam cię <3 wiedziałam ze to ten pierdoleniec jebany :) Przezyła dla harryego so sweet <3

  OdpowiedzUsuń
 20. dodaje jeszcze to: skfjhaskjfhaskjfaskfhsajfhsakfhskjhsakjfhasjhashaskhaskhfkashaskfhasfhkasjhasashfashfhfshafjsa musialam :D sorrki :D tyle emocji we mnie wzbudzil ten rozdzial :D

  OdpowiedzUsuń
 21. Wiedziałam!!! Wiedziałam mordercą będzie James!!!! Co za idiota.. XDTaki zajebisty rozdział w moje urodziny :DD ioklnjsdifejnrje

  OdpowiedzUsuń
 22. Od początku wiedziałam, że to ten ciul. No wiedziałam. Hazz ma zawsze racje.
  Ela xx

  OdpowiedzUsuń
 23. O kurwaaaa!
  Oczy mi prawie wyleciały z orbit jak to czytałam O_O
  Od samego początku wiedziałam, że to ten zjebany James!!!
  Tutaj grał takiego miłego i wgl, a tak naprawdę to psychiczny skurwiel.
  Hellman jego matką? O_o
  W końcu jaka matka, taki syn..
  Ale emocje!!
  Harry tak samo miał rację, co do James'a. Ahh Hazz ty mój seksiaku <3
  Jak Rose prawie weszła do tej "komnaty tajemnic" to byłam jeszcze bardziej pewna, że to on.
  Tylko żeby Rose nic się nie stało, bo Harry by tego nie zniósł.
  Run Rose Run !
  Współczuję Ci James, chociaż nie.. giń w piekle, do którego trafisz za pomocą Harry'ego.
  Kocham was za to, że tłumaczycie <3
  Pozdrawiam, @xAgata_Sz

  OdpowiedzUsuń
 24. O BOŻE! CZUŁAM, ŻE TO JAMES! JA PIERDZIELE, CHCE JUŻ NASTĘPNY PONIEDZIAŁEK. JESTEM WAM STRASZNIE WDZIĘCZNA ZA TO TŁUMECZENIE, DZIĘKUJE DZIEWCZYNY <3 DO NASTĘPNEGO :)

  OdpowiedzUsuń
 25. Świetne <3
  Tak czułam że James to zrobił , od początku był jakiś podejrzany :D
  + Zapraszam do Siebie http://stole-my-heart-niall-horan.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 26. okey spoko fajnie zajekurwabiście ;]]]]]] James, ta cipa Hellman, ta pizda !
  Rose, mówił ci Harry: SPIERDALAJ od nich
  Nie słuchałaś...
  to teraz masz kurwa ! a ja przy okazji zagwarantowany zawał serca i udar mózgu. dzięki ;3
  ~@dont_you_say

  OdpowiedzUsuń
 27. OMG WIEDZIAŁAM, WIEDZIAŁAM!!!!
  TEAAM HARRY

  OdpowiedzUsuń
 28. OMGYYY, NIE ODDYCHAM, NARA.
  BOŻE, NO NIE WIERZĘ, JAKIE TO JEST ZAJEBISTE!
  I CZEKAM NA WIĘCEJ HARRY'EGO, HAHA. :3

  OdpowiedzUsuń
 29. Wiedziałam od początku, że to James! Wiedziałam! Chuj jebany. Ale jezu. Czytałam to i normalnie myślałam, że się popłaczę ;< Jestem (myślę że nie tylko ja xd) wam bardzo wdzięczna za to że to tłumaczycie i to jest takie kjiuhkgytfrdctfvyguhosbuaocvsyikuls DO PONIEDZIAŁKU <3

  OdpowiedzUsuń
 30. MATKOBOSKACZĘSTOCHOWSKATATAZJADŁŻELAZKO TEN ROZDZIAŁ JEST ZEJEEEBISZCZY, DOBRZE ŻE GO TAM KOPNĘŁA HAHAHAHAA James to świnia i pewnie jest równie popierdolony jak jego matka Hellman. A tak wgl załważyłyście to? Hellman, HELL man, hell man, tak jakby człowiek piekła? Coś w tym stylu XD. Coż autorka jest niezwykle pomysłowa

  OdpowiedzUsuń
 31. boooze posrałam sie nic kompletnie nic nie moge napisać hhsgdyg lallallalalallala banany są fajne lalalalal

  OdpowiedzUsuń
 32. JPRD! JAMES MORDERCĄ? O KURWA, NIENAWIDZĘ GO! ;O BIEDNA ROSE ;O

  OdpowiedzUsuń
 33. O WOW ZAJEBISTY ROZDZIAŁ

  OdpowiedzUsuń
 34. OMG ROSE MOGŁA ZGINĄĆ!!! WIEDZIAŁAM, ŻE JAMES JEST MORDERCĄ. JAK SIĘ HARRY DOWIE TO BĘDZIE ŹLE HIHIHIHIHIHIHIHI. KOCHAM TEN FF FJSYTGUFYCXCHXUIFDBSGUCIZGXN

  OdpowiedzUsuń
 35. OMFG!!!!! Wiedziałam, że z Jamesem jest coś nie tak XDD Mam nadzieję, że w następnym wydarzy się coś gvhsfidug z Harry'm *-*

  OdpowiedzUsuń
 36. Hahaha, czyli spokojnie mogę zostać detektywem. Od razu wiedziałam, że to on. Omg, genialny rozdział.

  OdpowiedzUsuń
 37. O BOŻE! !!!!! NAJLEPSZY DO TEJ PORY ROZDZIAŁ GFFHHGFGH CZEKAM NA NEXT!!!!! ♥♥♥♥♥♥♥♥

  OdpowiedzUsuń
 38. AAAAAA WIEDZIAŁAM OD SAMEGO POCZĄTKU , ZE TO JAMEES !!! A TO SUKINSYN . MOZE TO ON ZABIŁ TE KOBIETY CO HARRY JEST O NIE OSKARZONY ? AWWH CZEKAM NA NEEEXT !!! *. * / @falinnex

  OdpowiedzUsuń
 39. KOCHAM TWOJE NOTATKI I ZAWSZE JE CZYTAM XX

  OdpowiedzUsuń
 40. uwielbiam! kocham!
  jezu boskie aljfhdjlfndk;vnjlfv
  NO KURWA WIEDZIAŁAM! WIEDZIAŁAM, ŻE TO JAMES BUAHAHAHAH

  ale jprdl jego matka?! serio?!?!?! no to dupa lol

  czekam na next x

  OdpowiedzUsuń
 41. świetnie :D

  OdpowiedzUsuń
 42. O
  MÓJ
  BOŻE
  WIEDZIAŁAM
  WIEDZIAŁAM, ŻE TO TEN KUTAS JAMES FKJDSGSKJKDHTRKHDKF

  OdpowiedzUsuń
 43. A ja was zacytuje!
  "DZIĘKI, KOCHAMY WAS" !!!
  Tłumaczycie zajebi*cie! ♥
  Czekam na nn ♥

  OdpowiedzUsuń
 44. Może zacznę od tego, że zawsze czytam całą notkę xD
  HAHAHA! MÓWIŁAM, ŻE TO JAMES!!! :D
  Ale frajer! Najpierw taki milutki, a potem dosłownie diabeł wcielony!
  HARRY!
  OBEDRZYJ GO ZE SKÓRY, NIKT SIĘ NIE DOWIE, BUAHAHAHHAH! XD
  ROSE UDAŁO SIĘ UCIEC!
  BIEGNIJ BEJB, BIEGNIJ!
  HARRY CIĘ URATUJE!
  Ah, albo to:
  ' Stracił już Emily przez tego bezlitosnego mężczyznę, którego kiedyś uważałam za swojego przyjaciela. A teraz miał stracić jeszcze mnie. Wyobraziłam go sobie w jego celi, z łzami spływającymi z oczu, kiedy opłakiwał śmierć kolejnej osoby, na której mu zależało. Nie, nie mogłam na to pozwolić. On na to nie zasłużył. Musiałam przeżyć. '
  To było takie słodkie! Awww.. ;3
  James, ty niedobry ty zły xd
  Aha i jeszcze do tych, co nie uważali James'a za mordercę:
  WIEDZIAŁAM!
  No, to byłoby na tyle. ;d
  Ale przyznam rację, że czyta się potem lepiej tłumaczenie, kiedy przeczytało się trochę oryginału. ;p
  No dobra, to ja już kończę... :c I CZEKAM NA 18! Ahahahah!
  *evil laugh here* Buahahaah, to co będzie dalej, to już ekstaza!
  Przepraszam! ;c
  No cóż, KOCHAM WAS! ♥
  ♥♥♥♥♥

  OdpowiedzUsuń
 45. Wiedziałam, że James to psychol!
  Ale, że pani Hellman to jego matka ;o Oesu ja nie wytrzymam do nastepnego pon ;-; chyba idę czytać po ang XD

  Świetnie tłumaczycie :) Też ostano mam masę nauki ;/ Liceum jest przereklamowane.

  OdpowiedzUsuń
 46. No chyba sobie żarty robicie że to James...

  OdpowiedzUsuń
 47. wiedziałam! byle do poniedziałku :D

  OdpowiedzUsuń
 48. O w mordę strusia
  .....
  JAMES I TRUSTED YOU YOU BASTARD !!!

  ROZDZIAŁ MEGA ♡ BYLE DO PONIEDZIALKU

  OdpowiedzUsuń
 49. AAAAAAAAAAAAAAAAAAA.. Chcę next AAAAAAAAAAAAAA Kocham to AAAAAAAAAAAAAA Biegnij, Rose, biegnij AAAAAAAAAaaa

  OdpowiedzUsuń
 50. Kurcze napisalam taki mega dlugi komentarz, ale sie usunal. to teraz musze sie troche strescic :(

  Przez cala druga polowe rozdzialu sie wahalam czy to sen Rose czy to tak na serio, dopiero jak Rose pomyslala o Harrym to stwierdzilam ze to musi byc na serio. A ja juz myslalam ze zabojca to raczej nie James.. Ech jak ja moglam sie taki pomylic :/ Co za wstretny James, swinia! Najpierw sie caluje z Rose a pozniej co?! Fuuuuu nie wiem jak tak mozna okropny jest, nawet nie mam sily o tym myslec... Jeszcze Hellaman jest jego matka -.- o nie to utrudni sprawde wydobycia stamtad Hazzy... Oj biedny Harry ja tam teraz na jego miejscu bym nie wytrzymala... jeszcze jak James dalej bedzie tam pracowal to masakra... Rozdzial abhdlkasjdhgfsaasjfgdkjas, kurcze placze, tak baaardzo zal mi Harry'ego on sie tyle przez Jamesa wycierpial i pewnie jeszcze duuuzo wycierpi:'(

  jej Natalia mnie uwielbia <3 kocham te Wasze notki dziewczyny :* i po egzaminie na pewno zaczne ogladac AHS ;3

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. ciebie uwielbiam najbardziej ♥

   Usuń
  2. Ojejej ♥ ale mi sprawiłaś przyjemność ;3 koooocham Cię <3 i Madzie też ale tego nie musze pisać żeby wiedziała :)

   Usuń
 51. Super rozdział! Niestety bez Harry'ego, ale są emocje ;) huehuehue . Normalnie bym pomyślała, że Harry ją uratuje, ale w takiej sytuacji nie wiem co się stanie ;O

  OdpowiedzUsuń
 52. Wiedziałam, że to on! O boże, kto jej teraz pomoże? Harry siedzi zamknięty... a moze to nie James tylko kosmita albo zły brat bliźniak?

  OdpowiedzUsuń
 53. HAA MÓWIŁAM OD POCZATKU ZE JAMES TO MORDERCA! Wiedziałam ze moją intuicja mnie nie zawiedzie. Oby tylko udało się jej uciec. Niech od razu na policję idzie i wyprowadzi ze swojego mieszkania. NIE MOGĘ SIE DOCZEKAĆ KOLEJNEGO PONIEDZIAŁKU. I CHCE WIECEJ RORRY/HOSE ? MOMENTS. <3

  OdpowiedzUsuń
 54. Ha! Od samego początku wiedziałam, że z tym całym Jamesem jest coś mocno nie w porządku no i proszę! Psychol jeden! I do tego dyrektorka jest jego mamusią i suka wspiera go w jego zbrodniach. To oni powinni być zamknięci w tych celach.
  Mam nadzieję, że ta kretynka nie zrobi teraz nic Harry'emu. Mam niemiłe wrażenie, że będzie chciała go w coś wrobić albo coś w tym rodzaju.
  adkjdkajhgfdkjgdkl <3
  Już się nie mogę doczekać kolejnego rozdziału. Jeszcze nigdy tak niecierpliwie nie czekałam na poniedziałki xd
  Pozdrawiam xxx

  OdpowiedzUsuń
 55. Meeeega! <3 Nie wierze, ze to mowie, ale: Ja chce juz poniedzialek! ;__;

  OdpowiedzUsuń
 56. No to po niej... EJJ CZYLI PANI HELLMAN
  WIEDZIALA ZE HAZZA JEST NIE WINY- SUKA! To dziwne ale chce już poniedziałek...

  OdpowiedzUsuń
 57. Przeczytałam do końca, pozostaje tylko czekać na uwielbienie. xd
  Ale ten rozdział........ Nie wiem, co napisać, aż normalnie mnie zatkało, tyle,się działo... Szczerze mówiąc myślałam, że James chcę zgwałcić Rose, a tu od razu zabijanie... I te jej myśli... W sumie to nawet słodkie, ale jednocześnie głupie - myśli,że zaraz może umrzeć, ale Harry będzie płakał, to najgorsze. xd
  W każdym razie... Cudny rozdział.... Ale odczuwam mały brak Harolda... A przecież nie ucieknie akurat tego dnia, żeby uratować Rose...
  Ja właśnie myślałam, że to Kelsey była zabójcą, haha. I w życiu bym nie wpadła na to, że Hellman to matka Jamesa! : O
  Czekam na następny rozdział straaaaaasznie niecierpliwie. Chociaż dopiero co ten przeczytałam. c:
  Btw ten początek był fajnie napisany...
  A, no i... Powodzenia w nauce! Pewnie się przyda. : 3

  OdpowiedzUsuń
 58. BOŻE ROSE UCIEKAJ. JEZU A JAMES HARRY CIĘ ZABIJE, O TY DUPKU JEDEN. NIE NAWIDZE CIĘ. OD POCZĄTKU. O BOŻEEE @bananaharreha

  OdpowiedzUsuń
 59. OMG!!!
  Jprdl tego sie nie spodziewałam
  Znaczy podejrzewając Jamesa i Hellman ale to ze jest jego matką nawet mnie przez głowę nie przeszło
  Zajebisty rozdział tak jak zresztą wszystkie wcześniejsze :*

  OdpowiedzUsuń
 60. OSZ KURWA MAĆ, JA PIERDOLE, UCIEKNIE, DA RADE, HARRY GO CHYBA ZABIJE JAK SIĘ DOWIE, URWIE MU JAJA, JAKI JEBNIĘTY CHUJ Z TEGO JAMESA, SZMACIARZ, NIE WIEM CZEMU MU TO SPRAWIA RADOŚĆ, JAK ONA WRÓCI DO PRACY TERAZ ? O MAMUNIU, SIĘ POROBIŁO

  OdpowiedzUsuń
 61. Wow. ;O w sumie to przeczuwałam, że to James, no ale te emocje wow haha nie mg sie doczekać następnego xd

  OdpowiedzUsuń
 62. Jezus Maria !
  Zawał na miejscu haha
  Od samego początku mówiłam, że to James ! Jednak nie jestem taką głupią blondyną ;P Od razu jak rzucił tekstem, że niby "kończy mu się paliwo" wiedziałam, że postanowi coś jej zrobić... Ale W H A T ?! Hellman jego matką ?! Tego się kompletnie nie spodziewałam O.o Teraz pozostaje mi czekać na kolejny poniedziałek i dalszy ciąg wydarzeń... ILY <33 @Harry_MyGod

  OdpowiedzUsuń
 63. Kurwaa, wiedziałam, wiedziałam, wiedziałam, James ty jebana pizdo, Rose uciekaj błagam Cię nie mogę się doczekać nexta po prostu teraz to sie tak porobiło że ja nie mogę o ja, normalnie, brak mi słów.
  Kocham Was i dziękuję Wam <3
  @mysweetloouis

  OdpowiedzUsuń
 64. a ja ciągle w szoku xd James ty chuju a wez mi cos tylko zrob Rose to zobaczysz chociaz Harry ci wpierdoli (znaczy tak mysle) kocham rozdzial kocham bloga zajebiste ☺ ♥

  OdpowiedzUsuń
 65. tydzień czekania.. nie wytrzymam :P

  OdpowiedzUsuń
 66. jezu wiedziałam że to ten frajer ;/
  jak zwykle zajebisty rozdział <3

  zapraszam na moje nowe ff: http://stealers-wheel-ff.blogspot.com/2014/03/prolog.html :*

  OdpowiedzUsuń
 67. cudowny, kocham ten fanfic, czekam na następny poniedziałek

  OdpowiedzUsuń
 68. O kurwa ctsgfhuh jezu, ja umarłam dcgfvtg serio, boże dvgvh
  James, kutasie pierdolony, chuju niemyty, sukinsynu pieprzony, skurwysynie jebany :)))))))))))) nienawidzę cię, nienawidzę. I lepiej spierdalaj stąd jak najdalej, bo wszystkie znajdziemy, oki kochanie? :)))))))))
  Rany, jak dobrze, że Rose stamtąd uciekła.. A co jeśli by nie zdążyła? Nie wymyśliła by czegoś? Jeju, nawet sobie tego nie wyobrażam.. Ugh, straszne. Ale rozdział i tak fcdggh tak bardzo wam dziękuje za tłumaczenie księżniczki nasze :') Kocham was mocno, mocno. X
  to do następnego poniedziałku. ;)

  @stratfordswagxx

  OdpowiedzUsuń
 69. OMG JA TO WIEDZIAŁAM OOD SAMEGO POCZĄTKU!

  OdpowiedzUsuń
 70. Matko Boska!
  wiedziałam, że to James! Zapierdole go! Hellman jest jego matką?! Nie spodziewałam się. Skończyć w takim momencie?! Grrrrr
  Czekam z niecierpliwością na next <3
  Love ya! <3

  OdpowiedzUsuń
 71. jeju, jeju, jeju genialny *o* wiedziałam, że to ten pedał James! po prostu byłam pewna, ta jego niewinność aż odpychała ;3 kocham to opowiadanie <3

  OdpowiedzUsuń
 72. Przeczytałam wszystkie rozdziały w jeden dzień i wow.
  To opowiadanie mnie zadziwia z każdym rozdziałem. <3
  Nie spodziewałam się, że James będzie tym seryjnym zabójcą. Jestem w szoku O_O
  Mam nadzieję, że Rose wyjdzie z tego żywa, przecież ona musi wyciągnąć Harryego z tego szpitala i się nim zaopiekować.
  Czekam z niecierpliwością na kolejny rozdział.
  Powodzenie xx

  OdpowiedzUsuń
 73. Extra rozdział, wiedziałam że to James czekam na następny kocham ten fanfic Pozdrowienia i dobrych ocen życzę

  OdpowiedzUsuń
 74. Ach w 19 rozdziale będzie się działo:D bo? Ach nie powiem wam :D Nie no dobra powiem Harry się na coś wkurzy ^^ a raczej na kogo.

  OdpowiedzUsuń
 75. Aaaaaaa świetny!!! Jezu mam nadzieję, że ucieknie i wróci do domu, a później to wszystko się ułoży....OBY TAK!
  Czekam na następny rozdział ;)xxx

  OdpowiedzUsuń
 76. Dotrwałam do końca notki~ uwielbiasz mnie, wygrałam życie <3 ten rozdział był taki genialny- nie do opisania, btw ja zawsze mówiłam że James to taka pizda, a w tym lesie to się okaże że zza krzaka wyleci Harry i uratuje Rose heheheh kocham Was @lovely_carrots_ <3

  OdpowiedzUsuń
 77. Czytając rozdział, władały mną niezłe emocje... miałam cały czas włączonego TT i pisałam wszystko z hasthagiem......
  Każde zdanie komentowałam *o*
  Rozdział niesamowity i dziękuję że tłumaczysz. Tym razem nie będę się rozpisywać ale przy następnym rozdziale obiecuję że dodam długi komentarz (jeśli wog. to czytasz) :)
  btw dzięki że polecenie AHS, mam zamiar zacząć oglądać haha, jak wyląduje w psychiatryku to twoja wina. :p
  Pozdrawiam xx @ofl_angel

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. czytam wszystkie komentarze (: rozpisuj się, kiedy ci się podoba, cieszę się, że w ogóle zostawiasz tutaj jakiś ślad, dzięki ♥
   wszyscy się tak spotkamy :')

   Usuń
 78. Cudnieee *.* Chcę następny ! Ona nie może umrzeć .... nieeeeeeeeeeee. A Hazz ma wyjść z tego psychiatryka ! :)

  OdpowiedzUsuń
 79. Jestem pod wrażeniem tego jak świetnie tłumaczycie. Dziękuję :)
  Miłego wieczoru :p xx ~ Daaaari

  OdpowiedzUsuń
 80. James jest cipą. Hellmanowa jest cipą. Wszystcy są cipami. TYLKO ROSE I HARRY SĄ SOOO GOOD.
  KURDE. PSYCHOTIK ŻONDZI

  OdpowiedzUsuń
 81. Jak ona opisywała że patrzy się na drogę to już coś czułam że nie będzie kolorowo
  James to menda
  wiedziałam to od zawsze
  i w sumie fajne jest to, że jak coś się dzieje poza ośrodkiem to mam tę świadomość że Harry jej nie pomoże XD
  dozo za tydzień laski :')

  OdpowiedzUsuń
 82. O, kurwa.
  Jeśli James dogoni Rose, to będzie kiepsko. Mam jednak nadzieję, że tego nie zrobi, bo ciągnięcie opowiadania bez głównej bohaterki nie miałoby sensu. Ale wracając do sprawy. Wiedziałam, że Harry ma zawsze rację. Miałam jednak malutką nadzieję, że się myli, bo przecież James był taki uroczy. Ale tak jak powiedziała Kelsey najlepsi przestępny nie wykazują objawów niepoczytalności. Moim zdaniem to James i jego matka powinni zostać zamknięci w tym zakładzie, a nie Harry. Oni są niebezpieczni dla otoczenia. Już dawno podejrzewałam o coś panią Hellman, ale nie sądziłam, że jest jego matką i tak bardzo pomaga w mordowaniu. Cynthii pewnie stało się to samo. James ją zabił. To przerasta wszelkie granice. Zastanawia mnie tylko dlaczego to Harry jest w psychiatryku w takim razie. Wszystko wskazuje na to, że Emily zabił James nie on. Muszą mieć między sobą jakieś niewyjaśnione sprawy albo coś w tą deseń. Ale myślę, że nie pokona Stylesa. On jest od niego silniejszy. I wiem, że Rose nie da się zabić. Nie ma mowy. Ale skoro coś podpowiadało jej, że ma nie wsiadać do tego cholernego samochodu to dlaczego to zrobiła? Chociaż... ja zrobiłabym pewnie to samo na jej miejscu xd Teraz pewnie wyrzucą ją z pracy. Nie będzie miała kontaktu z Harrym. Albo James coś wykombinuje. Kurcze! Nie mogę się doczekać kolejnych rozdziałów. Przez dzisiejszy mam taki mętlik w mojej głupiej głowie, że masakra.
  Cały dzień dzisiaj czekałam na ten rozdziałam. Nie mogłam przestać o nim myśleć.
  Tak ogólnie to jeszcze nigdy nie komentowałam tego tłumaczenia, a czytam je już od dłuższego czasu i bardzo za to przepraszam. Całe to tłumaczenie jest fantastyczne! Cudownie tłumaczycie, obie ♥
  Bardzo Wam dziękuję xx
  @olusiowata_1D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. wow, bardzo ciekawy komentarz, dzięki ♥

   Usuń
 83. O BOŻE BOŻE BOŻE!!
  Wiedziałam, wiedziałam że to James!
  Dziękuję że to tłumaczycie! Kocham was <3

  OdpowiedzUsuń
 84. Aaaaaaaaaaaaa !!!!!!!!!!!!! Love You Love You Love You <33333

  OdpowiedzUsuń
 85. Świetny i trzymający w napięciu rozdział. Wow!

  OdpowiedzUsuń
 86. OMG *.* jaki cudowny *.* Wiedziałam, od początku wiedziałam, że James coś knuje, a Harry ich nie zabił, czułam to. Lepiej, żeby Rose uciekła, bo jak ją dogoni to fajnie nie będzie. Czekam do kolejnego poniedziałku ;*

  OdpowiedzUsuń
 87. O kurwa! ;o ( przepraszam za wyrażenie, ale inaczej nie mogę opisać teraz moich emocji po przeczytaniu tego rozdziału )

  OdpowiedzUsuń
 88. BOJE SIE FCHUJ HDBSJSBSBSJSBS
  MASAKRA,MAM NADZIEJĘ ŻE ROSE DA RADE UCIEC BO JAK NIE TO NIE BĘDZIE ZA CIEKAWIE :(

  CZEKAM Z NIECIERPLIWOŚCIĄ NA NN!

  @niallsmoniczka

  OdpowiedzUsuń
 89. JAMES! PRZEJRZAŁAM CIĘ!

  ILE MY SIĘ RZECZY W TYM ROZDZIALE DOWIEDZIELIŚMY!
  1. MAMY PEWNOŚĆ ŻE JAMES JEST SKURWYSYNEM I MORDERCĄ
  2. HARRY TO WSZECHWIEDZĄCY JASNOWIDZ I TRZEBA GO SŁUCHAĆ.

  TAK DO CIEBIE MOWIE ROSE!

  3.TEN INSTYTUT JEST BARDZIEJ POPIERDOLONY NIŻ SIĘ WYDAWAŁ

  OKEJ

  TERAZ TO JA PRAGNĘ ŻEBY
  HAROLD WYSZEDŁ Z TEGO WARIATKOWA I RAZEM Z ROSE WYJECHAŁ W ŚWIAT NA SWYCH TĘCZOWYCH JEDNOROŻCACH!

  ALE PIERW ZAJMIJMY SIĘ USTALENIEM EGZEKUCJI JAMESA
  HARRY Z CHĘCIĄ JĄ ZORGANIZUJE JAK SIĘ DOWIE

  POGRZEB JAMESA ODBĘDZIE SIĘ W TEN CZWARTEK!

  Mrs. Pingu

  OdpowiedzUsuń
 90. Noniemogeoranyaaa tojest super :pp

  OdpowiedzUsuń
 91. Też was kocham!!!!!!!

  OdpowiedzUsuń
 92. omg!!! Rose trzymaj sie !!!

  OdpowiedzUsuń
 93. JAMES GNOJU WIEDZIAŁAM!! Zgiń przepadnij gnoju!
  Już widzę ryj Jamesa po spotkaniu z pięścią Harrego- BĘDZIESZ MIAŁ RYJ NA DUPIE JAMES!
  Rose kochana, uciekaj!

  Lucky

  OdpowiedzUsuń
 94. omg, jak to czytałam to tak mi serce mocno biło masakra
  ale wiedziałam, że to James jest mordercą!!
  no nic, czekam z niecierpliwieniem na kolejny rozdział:)

  OdpowiedzUsuń
 95. WIEDZIALAM ŻE TO ON! WIEDZIAŁAM! Ale serce w gardle...

  OdpowiedzUsuń
 96. O James ty kurwa zjebie, wiedziałam, że to ty! Jeszcze Harry'ego mi oczerniałeś!
  Ale emocje! Ale emocje! Mieliście racje, przy tym rozdziale się posrałam xD
  Kurwa Rose biegnij!
  Już nie mogę się doczekać jak Hazz się dowie i wymiędli jajcochy Jamesa ha ha ;P
  Super tłumaczenie, powodzenia w szkole ;)
  @justynast456

  OdpowiedzUsuń
 97. mam tylko jedno do napisania: O KURWA

  OdpowiedzUsuń
 98. Ja pierdole...to jest takie nie do opisania,i nie wiem co mam powiedzieć... Mogłabyś dodać niedługo kolejny, bo sie zesram..
  KOCHAM CIE :*

  OdpowiedzUsuń
 99. O.M.G super nie moge się doczekać następnego rozdziału coś poderzewałam że to james :) :**** *.*

  OdpowiedzUsuń
 100. Kurwa wiedziałam ze to ten pojebany James! Genialny rozdział :D

  OdpowiedzUsuń
 101. Chyba większość z nas była w 100% przekonana że to James jest mordercą, może trochę te jego 'wakacje' zasiały zwątpienia, ale cóż James szmato...

  OdpowiedzUsuń
 102. Odkąd się dowiedziałam że ciała są w piwnicy i że jest morderca tych kobiet myślałam że to jest James ale z czasem gdy mówił że zależy mu na Rose myślałam że mówi prawde ale o tak byłam pewna że to on i się nie pomyliłam ale to że pani Hellman jest jego matką mnie zaskoczyło :-) Oglądam AHS i właśnie sądze że jest to podobne i jeszcze aktorka z AHS i zwiastun :-) Teraz będzię już 4 sezon 1 października tak pisał i to na dodatek w moje urodziny.Co do rozdiału cudowny liczę że Rose ucieknie i już nie wróci do tej pracy a Harry wyjdzie z psychiatryka xD

  OdpowiedzUsuń
 103. Cudowny <3
  Kocham to :D
  Dziekuje że tłumaczycie. Kocham Was za to. Jesteście wspaniałe.
  Do następnego
  PS. Spodziewałam się że to James

  OdpowiedzUsuń
 104. BOŻE, HARRY MIAŁ RACJĘ, JAMES WYDAWAŁ SIĘ PODEJRZANY! ALE ŻEBY PANI HELLMAN JEST JEGO MATKĄ, TO TUTAJ DOZNAŁAM GŁĘBOKIEGO SZOKU... O.O RANY, ODLICZAM CZAS DO NASTĘPNEGO PONIEDZIAŁKU ^^

  OdpowiedzUsuń
 105. Widzę, że mnie uwielbiasz hihi XD
  Nie no na serio extra rozdział i wg taki:
  JKSADJKBSDVBKSDFJSKVDKSAICDUIVDIKUCDDUSICDIUDCIUSDCUDCDCUDISCDUIDC ♥
  WIEDZIAŁAM ŻE TO TEN GŁUPI JAMES ;_;
  NIENAWIDZĘ GO! XD

  OdpowiedzUsuń
 106. BOŻE JA WIEDZIAŁAM, ŻE TO JAMES
  WIEDZIAŁAM KURWA!!!!
  Pani Hellman jest jego matką?! No to Harry nie wyjdzie z psychiatryka... przecież pani Hellman stanie po stronie syna... KUŹWA!!!
  NIENAWIDZĘ JAMESA, GŁUPI DUPEK ZASRANY!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  OdpowiedzUsuń
 107. wiedziałam,od początku wiedziałam !!!!
  Harry jak zawsze miał racje !

  OdpowiedzUsuń
 108. jezu, głupi zasrany kretyn z Jamesa, oh! zbulwersowałam się !

  OdpowiedzUsuń
 109. o. mój. boże.
  więcej chyba nie jestem w stanie powiedzieć, podziękuję wam tylko, że znajdujecie czas na tłumaczenie, staracie się aby było jak najlepsze i takie właśnie jest. wielkie dzięki!

  OdpowiedzUsuń
 110. cudoownee, zaajebiste *__*

  OdpowiedzUsuń
 111. Boski :D
  Ale ja juz na pewnym etapie byłam taka pogubiona że szok

  OdpowiedzUsuń
 112. o rany o rany trzymajcie mnie aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa KOCHAM Czekam na nn nie wiem co napisać innego

  OdpowiedzUsuń
 113. Oooooo genialne :o!! rozdział cudownie przetłumaczony :* boże boje się o rose! Ciekawe jak ucieknie albo kto ją uratuje....

  OdpowiedzUsuń
 114. o mój boże, byłam pewną, że to ten doktor
  nie mogę się doczekać dalszego ciągu

  OdpowiedzUsuń
 115. Zajebistyy :D czekam :D :* @half_a__heart_1

  OdpowiedzUsuń
 116. omg szczęka mi dosłownie opadła jak przeczytałam że pani Hellman jest jego matką :O bo to że jest mordercą nie było dla mnie wielkim szokiem. od początku to podejrzewałam, z resztą nie tylko ja ;p a tu takie coś! to on jest pewnie winien zaginięciu Cynthii, na stówe. pani Hellman musiała kryć syna i dlatego kazała Kelsey spalić jej akta! wszystko zaczyna miec sens.. ale dalej ciekawi mnie co było za tymi drzwiami..
  i wgl co sie teraz bedzie działo w Wickendale?!
  nie mogę sie doczekać następnego sjkbjskbcjksbsk

  OdpowiedzUsuń
 117. Co to miało być ??? Ale Rose świetna dała mu rady.

  OdpowiedzUsuń
 118. KOCHAm was za to, że tłumaczycie tak wspaniale <3 @black1261

  OdpowiedzUsuń
 119. shdgascfdhcv tak James idiota ! Ale biedna Rose ;c Pani Hellman matką Jamesa? :o yy wtf?
  rozdział brak słów hjfgsdhfbbbbsj <3
  @_cutedimples_

  OdpowiedzUsuń
 120. Jedno wielkie KURWA o.o Ja to wiedziałam, c'nie?

  OdpowiedzUsuń
 121. O KURWA, JA PIERDOLE!
  WIEDZIALAM, ŻE TO ON!
  WGL MYSLALAM, ŻE W KTÓRYMŚ MOMENCIE TO BEDZIE, ŻE TO WSZYSTKO BYŁ SEN, JEEEZU :OOO
  TERAZ POBIEGNIE DO HARREGO, BO RACZEJ NIE DO DOMU. ALE BEKA, JEEEEZU :O
  KOCHAM TO! :o
  O.M.G. <3!!!!! :3

  OdpowiedzUsuń
 122. Tak wgl wstawiacie zajebistą muzę. Uwielbiam tą tajemniczość jak będziecie miały więcej takich kawałków to wstawiacie ja z chęcią posłucham :D napiszecie mi parę takich tytułów?

  OdpowiedzUsuń
 123. Hzjabauabauabhksxifsivssuvsizvsuqvsusjsvshsbsvsgajsvsjsvsjzhayuavajahswuavsiavahsgajqvsushwhskokkk... To tyleco mam do powiedzenia haha xd

  OdpowiedzUsuń
 124. Boze juz sie balam, ze Rose nie wyjdzie z tego cala... Skup sie na nauce kochana, bo to wazne, a nam sie nic nie stanie jak troche dluzej poczekamy na kolejny rozdzial xx tyle emocji, jst ciekawa, czy Rose straci prace... Czy wyciagnie Harry'ego pw kiedys tak ;) Dziekuje za wszystko dziewczyny xx

  OdpowiedzUsuń
 125. aaaaa Jaaaaaaaaaaamesss

  OdpowiedzUsuń
 126. omgomgomgomg. nie wierze że to James ;o
  Jezu ja już chce następny ponidziałek hsadsgdjasd *.*

  OdpowiedzUsuń
 127. Ja pierdziele ten rozdział jest... WoW naprawdę WoW *.* Kocham to opowiadanie i chyba zachęciłyście mnie do AHS hahahaha XDD Już nie mogę się doczekać kolejnego rozdziału <333

  OdpowiedzUsuń
 128. Wiedziałam że to on ! No po prostu wiedziałam ! Od samego początku go nie lb -,- już się nie mg doczekać nn !!!!!! <3

  OdpowiedzUsuń
 129. boże, niech Rose zabiera stamtąd Harry'ego i wypieprza jak najdalej.
  do następnego :)

  OdpowiedzUsuń
 130. Świetne tłumaczenie ;)

  OdpowiedzUsuń
 131. KURWA!pietwszy raz w życiu jak czytałam psychotic to się bałam taka schiza normalnie na mózg mi siadło wyobraziłam to sobie więc było jeszcze gorzej się ogarnąć KOCHAM i czekam na następny ciekawe czy uda jej się uciec i co zrobi jak wróci do pracy (o ile jej się uda) i co na to jego matka to już wiemy gdzie zniknęła Cynthia. Mam tyle pytań bez odpowiedzi chyba umrę i niedotrwam do następnego poniedziałku ♥

  OdpowiedzUsuń
 132. Cud,miod,wisienka..!! ;**

  OdpowiedzUsuń
 133. WIEDZIAŁAM KURWA ŻE TO JAMES
  NIENAWIDZE GNOJA
  POWODZENIA W SZKOLE I TŁUMACZENIU ROZDZIAŁÓW!

  OdpowiedzUsuń
 134. Pierwszy raz w życiu moje motto brzmi byle do poniedziałku :) <3

  OdpowiedzUsuń
 135. Ja pierdziele genialny rozdział. Pop prostu brak słów. Chyba nie będę mogła spać w nocy. Zajebisty. A tak poza tym wiedziałam, że James jest winny wiedziałam!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  OdpowiedzUsuń
 136. Odjęło mi mowę nie mogę z siebie wydusić żadnego słowa to jest nie do opisania tak wiele emocji ●﹏● -_-! ^O^

  OdpowiedzUsuń
 137. TO MY WAS KOCHAMY ZA TAK CUDOWNE TŁUMACZENIE ♥

  OdpowiedzUsuń
 138. Jeju czyli to jednak on! ;o
  Oby tylko wszystko jej się udało kjsnavxkwxjanchwkfh
  Czekam na kolejny rozdział
  @bemybabemaybe

  OdpowiedzUsuń
 139. JPR WIEDZIAŁAM ! wiedziałam omg boże jestem w szoku
  nie wierzę ! omg ! vat ! xd

  OdpowiedzUsuń
 140. FUCK NIE DOCZEKAM SIE TYGODNIA ZROBCIE JAKAS NIESPODZIANKE COKOLWIEK JEZU UMRE 7 DNI, NIE DAM RADY BLAGAM
  GENIALNE
  SWIETNE
  JEZU
  CO


  OdpowiedzUsuń
 141. Cudowny!. Mówiąc szczerze nie spodziewałam się, że to James jest zabójcą, choć coś mi w nim nie pasowało i było nie halo. Nie mogę się doczekać następnego. Najbardziej mnie zaskoczyło, że pani Hellman to matka Jamsa. To takie dziwne, a jednak prawdziwe. <3 Tak mi się to tłumaczenie spodobało, że poleciłam wszystkim znajomym, którzy też czytają faf fictions o Harrym. ;)

  OdpowiedzUsuń
 142. Ja wiedziałam od początku, ze to on!! HA HA!! Nienawidzę James'a.. ;-; -.-

  OdpowiedzUsuń
 143. Yyyghh ! Dobrze przeczuwałam z tym Jamesem ! Głupia ci***pa z niego ! ! ! Wiem, że to niemożliwe, ale....HARRYYY BŁAGAM CIĘ ZJAW SIĘ, TERAZ W TYM MOMENCIE I ZABIERZ JĄ Z TEGO LASU ! (takie moje myśli) Rozdział genialny <3 Czekam na nexta !
  @lovju69

  OdpowiedzUsuń
 144. WIEDZIALAM ŻE TO JAMES, KURWA KLANIAC SIE.CO ZA CHUJ NIEDOJEBANY. JAJA MU ODCIĄĆ I Z NICH OMLET ZROBIĆ! KOOOOCHAM MEEEGAA NO TO TEN POZDERKI

  OdpowiedzUsuń
 145. Omg czytalam ten rozdział z ciarami i szeroko otwartymi oczami
  Tego sie nie spodziewalam, troche szkoda ze w sumie troche szybko wiemy juz kto jest mordercą, ale i tak rozdział jest genialny. Uwielbiam waszs tłumaczenie, robicie to świetnie xx

  OdpowiedzUsuń
 146. ale mi serce wali, tak się bałam omg asdfghgbfds świetny, wiedziałam, że to James

  OdpowiedzUsuń
 147. Wiedzialam, ze to ten kutas! ale co do Hellman sie nie spodziewalam...

  OdpowiedzUsuń
 148. OMG OMG OMG OMG ! Jezu... mam ciarki ! To takie... bjsabuifwndwshfusb nie mogę naczekać się nexta !!!!

  OdpowiedzUsuń
 149. Ja wiedziałam że z tą sprawą ma dużo Pani Hellman! Ale James?! Co za kutas.. :/ BOŻE DZIEWCZYNO TY WIESZ JAK PODNIEŚĆ NAPIĘCIE :* Warto było czekać! DO PONIEDZIAŁKU. <3 <3 <3

  OdpowiedzUsuń
 150. WOW !!!!!!!!!!!!
  Nie spodziewałam się, ale coś mi nie pasowało w Jamsie xD
  Genialny rozdział <3
  Czekam z niecierpliwością na następny rozdział i rozwój sytuacji :)
  Aż mi serce zaczęło mocniej bić jak to czytałam XD
  Pozdrawiam i życzę weny :D

  OdpowiedzUsuń
 151. O cholera! Tego się nie spodziewałam, choć przyznam, że James już od dawna wzbudzał u mnie niechęć i pewne podejrzenia.
  Świetne tłumaczenie, z niecierpliwością czekam na kolejny rozdział :)
  @niallev

  OdpowiedzUsuń
 152. OMG
  WIEDZIAŁAM ŻE TO HAKES
  VO ZA SUKWA Z NUEGO I JESZCZE PANI HELLMAN JEGO MATKĄ OHH
  UGH CO ZA SZUJA Z NEGO JO
  AAA KCHAM CIE ŻE WGLE CHCE CI SIĘ DLA NAS TŁUMACZYĆ TO OPOWIADANIE

  OdpowiedzUsuń
 153. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
 154. W sumie to myślałam że miałaś rację (sorry, nie pamiętam która z was to pisała) i że James może jednak nie jest tym złym.. Ale cholera jasna! Mam nadzieję że stracił przytomność i jej nie goni, albo umarł! Chociaż na za wiele bym się nie nastawiała.. Nie mogę się doczekać wściekłego Harrego jak to usłyszy! :D
  I oglądałam kilka odcinków AHS i trochę się bałam, ale zobaczę, może do tego wrócę, w sumie ciekawi mnie co będzie dalej :)

  OdpowiedzUsuń
 155. JA PIERDOLE !!
  CO ZA ADRENALINA!!!
  Jak to czytałam to serce waliło jak głupie OMG OMG i nadal wali O.O
  (Dobra ogar, muszę się uspokoić :P )
  Kocham Cię dziewczyno!! Dziękuje dziękuje dziękuję że dodałaś rozdział, no bo tak dalej w tej nie pewności to już stawało się chore ale jest ok :P, dobra czekam z niecierpliwością na następny.
  Jeszcze raz Kocham i Pozdrawiam <3.

  OdpowiedzUsuń
 156. Ja to jednak jestem genialna (skromna ja). Mówiłam, że to James. To było urocze, jak Rose pomyślała o Harrym. Zamiast myśleć o tym, że zginie, ona się martwi, że Harry będzie cierpiał. Przykro mi Rose, ale ty już go kochasz :)
  Nawet jeśli ucieknie Jamesowi, to jak udowodni innym, że to James jest tym złym? Nie pójdzie do tej starej zołzy, chorej matki, wariatki, osoby, która powinna być pacjentem w tym szpitalu razem ze swoim synalkiem, który jest jeszcze bardziej walnięty niż ona. Jezu... jakie emocje to wszystko we mnie wywołuje. Chyba normalnie się poświęcę i przeczytam kolejny rozdział po angielsku, bo nie wytrzymam!
  Dziękuję Wam baaardzo, bardzo mocno, że to tłumaczycie. Tak bardzo się cieszę, że tutaj do Was trafiłam no. Jedno z najlepszych opowiadań jakie czytam. Chyba nawet znajduje się w TOP5. Hm... musiałabym się zastanowić nad tą kolejnością xd
  Matko, ale się rozpisałam.
  Dziękuję, dziękuję, dziękuję.

  OdpowiedzUsuń
 157. Jezuu, ja po prostu ufałam Harremu i wiedziałam że to James :O
  Boże biedna Rose ... : (
  CZEKAM NA NASTĘPNY, kocham was <3

  OdpowiedzUsuń
 158. ożeszkurde :o co jak co ale tego się nie spodziewałam :O
  masakra jakie emocje xddd
  do poniedziałku <3

  OdpowiedzUsuń
 159. Asdfghjkl. Kocham ❤ głupi James jebany kutas

  OdpowiedzUsuń
 160. Wiedziałam, wiedziałam, wiedziałam... wiedziałam od początku, a i tak nie chciało to do mnie dojść... Cały czas myślałam, że to jej jakiś durny sen ... Dziwna jestem *-*

  OdpowiedzUsuń
 161. Jeep.... James, pani Hellman to jego matka? WAT? ! OD POCZĄTKU TEN JAMES MI NIE PASOWAŁ.

  OdpowiedzUsuń
 162. omg omg omg nie wierze, teraz tylko zeby pojawil sie Hazz i ja uratowal hahaha choc wole takie mroczne ff to jednak jej nie moze sie przeciez niz stac bo to oznaczaloby koniec ff hahahhahaha boze Rose moglas mu dowalic jeszvze tym drewnem jak lezal zeby moc uciec calkowicie ong wow wow JAK MOZNA PRZERWAC W TAKIM MOMENCIE znajdziemy cie i zabijemh uh hormony nerwy co bd Dalej ong cant wait xx

  OdpowiedzUsuń
 163. pobity rekord?

  OdpowiedzUsuń
 164. Niech Harry go zabije czy coś, bo mnie wkurza ;-;

  OdpowiedzUsuń
 165. Wiedziałam że to on

  OdpowiedzUsuń
 166. O kurde no tego to się nie spodziewałam :o

  OdpowiedzUsuń
 167. Super :D czekam na next :D

  OdpowiedzUsuń
 168. W GŁĘBI DUSZY WIEDZIAŁAM, ŻE COŚ JEST Z NIM NIE TAK! Harry miał rację, całkowitą rację. Głupia Rose wierzyła temu śmiesznemu kolesiowi. Chociaż nieźle przemyślane. Niewinny James i nagle taki zły i mroczny charakter, podoba mi się to.
  Czekam na kolejny!

  OdpowiedzUsuń
 169. o jacież pierdziele xd jaaa nie moge, o fuck! nie no, nie spodziewa,alm się że tak szybko prawda wyjdzie na jaw xd i miaąłm dobre przeczucie że to james xd jaaa nie moge teraz tylko pozostaje czekać na dalszy ciąg wydarzeń bo jak harry się o tym dowie to nie ręczę za jego zachowanie xd dziękuję! @hallxofxfame .xx

  OdpowiedzUsuń
 170. KDOQOXKRJWJSKGMEOASNFJD
  O KURWAKURWAKURWA
  JA PIERDOLE
  MIAŁAŚ RACJĘ, TEN ROZDZIAŁ JEST PO PROSTU MDOAOCJEOQKXJJE

  JAMES TU KUTASIARZU PIERDOLONY!!

  NIGDY NIE LUBIŁAM TEGO MAŁEGO CHUJKA!

  NIENAWIDZĘ GO KURWA!

  WGL JAK SIĘ ZACZĘŁA TA AKCJA U NIEGO W DOMU TO MI NA CHWILĘ SERCE STANĘŁO ...

  A PÓŹNIEJ JAK CZYTAŁAM TO NIE MOGLAM ODDYCHAĆ

  SZCZERZE, NIE SPODZIEWAŁAM SIĘ TEGO

  OD POCZĄTKU BYŁAM PEWNA ŻE HARRY JEST NIEWINNY ALE TO..

  I JESZCZE ŻE HELLMAN TO JEGO MATKA JDOCIRIQKSKNROSX

  I PEWNIE TEN SKURWIEL ZABIŁ CYNTHIE CZY JAK TO SIĘ PISZE XD

  JEJU ALE MYŚLAŁAM ŻE SIĘ POSRAM JAK ON WYCIĄGNĄL TEN NÓŻ

  CHOLERA NO.

  SZCZERZE DŁUGO SIĘ OPIERAŁAM PRZED PRZECZYTANIEM TEGO BO BOJĘ SIE KAŻDYCH MOŻLIWYCH HORRORÓW ALE BYŁO WARTO KDKCJJRKWZKBNEW

  AHS RACZEJ JEDNAK NIE OBEJRZE XD
  TO NIE NA MOJE.NERWY.

  I JESTEM STRASZNIE CIEKAWA JAK HARRY ZEREAGUJE JAK SIE O TYM DOWIE I OGÓŁEM JAK TO WSZYSTKO DALEJ BĘDZIE >>>>>>>>

  NIGDY BYM NIE POMYSLALA ŻE BĘDĘ Z TAKĄ NIECIERPLIWOSCIA CZEKAĆ NA PONIEDZIAŁEK HAHAHAH XX

  KOCHAMKOCHAMKOCHAM <3

  DZIĘKUJĘ ŻE TO TLUMACZYSZ, KOCHAM CIĘ ZA TO <3

  DZIĘKUJĘ UMARŁAM.

  @iwantmyharrynow
  http://harryellienelove.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 171. Ja pierdole wiedziałam, poprostu wiedziałam że to jest ten popierdoleniec! !
  Zajebalabym go na miejscu Rose. Doszczętnie bym go zajebala.
  O masakra ciekawe czy Rose odejdzie z tego szpitala i jak wyrwie stamtąd Harryego
  O masakra ten tydzień będzie dla mnie ciężki, nie mogę doczekać się następnego!

  OdpowiedzUsuń
 172. Jedyne, co jestem w stanie napisać odnośnie tego rozdziału, to : O JA PIERDOLE

  OdpowiedzUsuń
 173. JA PIERDOLE WIEDZIALAM WIEDZIALM ZE TO TEN F**T JAMES! SZKODA ZE NIE BYLO HARREGO :( CZEKAM NA NASTEPNY <3

  OdpowiedzUsuń
 174. OMFFFFFFFFFG! WHAT?! Boze ale kurde co dalej. Ajkfbxnsjdnxnskx boze rose musi przezyc, ej nie no ale, ze to serio James? Jprdl ale jazda xD kocham was dziewczyny za tlumaczenie ;* skarbki wy moje ;3 @ShowMeDreamBaby

  OdpowiedzUsuń
 175. o jezusie i maryjo fdnvismegrofnfoe - jedyne podsumowanie cisnące mi się pod palce. wiedziałam od samego początku jako wierna hejterka jamesa że to on i wiedziałam że rose powinna się słuchać harry'ego
  więc teraz mała rada dla rose - SPIERDALAJ ILE SIŁ W NOGACH BABO GŁUPIA!!

  OdpowiedzUsuń
 176. Czekałam na to <3 Czytałam ten rozdział w oryginale i mimo, że wiedziałam co się stanie przeżywałam to teraz tak samo. Tak jakby tym razem miało się skończyć inaczej :D.
  P.S. Mam nadzieję, że uda ci się poprawić oceny, trzymam za Ciebie kciuki :)

  OdpowiedzUsuń
 177. Pierwsza sprawa - trzymam za Ciebie kciuki w poprawie ocen! :D
  Druga - TAAAAK!! WIEDZIAŁAM, ŻE TO ON, NO WIEDZIAŁAM!! PRZECZUWAŁAM COŚ JAK MÓWIŁ, ŻE BRAKUJE PALIWA!! NO WIEDZIAAAAŁAAAAM!! NIE NO! ALE JAK TO SIĘ TERAZ SKOŃCZY NO?! AKNZJSBHCXCHBAJHCBSD SAAAAY WHAAAT?! KZMAJBXHSDVBCSHBHJ NIE WYTRZYMAM DO PONIEDZIAŁKU! JANXJBSCHSBDCHBJSCB *O*

  A jeśli się okaże, że Rose po prostu zasnęła i miała taki koszmar?!?!?!
  Nieeee raczej nie :// :C

  *DO ROSE! BIEGNIJ!! SZYBCIEJ!! JA CI POMAGAM!! XD

  DZIĘKUJĘ, ŻE TŁUMACZYCIE!!! <33

  W NASTĘPNYM ODCINKU(TJ.ROZDZIALE):
  ROSE UCIEKA, JAMES JĄ GONI, HARRY ROBI 'WEJŚCIE SMOKA', ZABIJA GO, ZAKOPUJE, JEGO MATKĘ TEŻ, NIKT O NICZYM NIE WIE, WSZYSCY ŻYJĄ SOBIE SZCZĘŚLIWIE BO HARRY ZOSTAŁ UNIEWINNIONY!! JEJEJEJE XD XD /K.

  OdpowiedzUsuń
 178. awwhh. <3 GENIALNE, taka adrenalina że uhuhuh. nie no nie doczekam do następnego poniedziałku, naprawde świetne i wciągające. Dziękuuuuuję, że to tłumaczycie. ❤️

  OdpowiedzUsuń
 179. WIEDZIALAM WIEDZIALAM !!! Durny James. Na poczatku mialam watpliwosci ale pozniej wlasnie podejrzewalam Jamesa. Ale szczere to ja sama cholernie sie balam ... C: ale Rose uciekla ! Moja krew. Madra dziweczynka hahah !

  OdpowiedzUsuń
 180. KOCHAM TO OPOWIADANIE <33 @xisiaxx

  OdpowiedzUsuń
 181. dfhjgdfugkldfngosdhfgndhioghfhi, czekam na następny <3

  OdpowiedzUsuń
 182. Wiedziałam :D !!!!!!! Od początku podejrzewałam Jamesa i .. w sumie to Panią H. grrrr, nie mogę doczekać się dalszego ciągu !!! Dziękuje wam bardzo za tłumaczenie, bo mój englisz nie jest na wysokim poziomie, hihi.

  OdpowiedzUsuń
 183. awww <3 już się nie mogę doczekać następnego. :)

  OdpowiedzUsuń
 184. Wiedziałam, że to James -.- Obawiam się, że nie wytrzymam do następnego :D

  OdpowiedzUsuń